×

Zagadka dla spostrzegawczych. Na zdjęciu jest panda, której wielu nie widzi

Zagadka dla spostrzegawczych przerosła już niejedną osobę. Dorota Zawadzka, która przed laty zdobyła sławę jako Super Niania, podzieliła się z internautami zaskakującym zdjęciem – łamigłówką. Niektórym udało się udzielić odpowiedzi już po 20 sekundach. Innych to zadanie przerosło.

Ukryta panda

Długotrwałe przebywanie w domu oraz brak kontaktów międzyludzkich, które są skutkami trwającej epidemii COVID-19, bez wątpienia bardzo rozleniwiły społeczeństwo. Ludzie rzadziej korzystają z szarych komórek i przez to stają się mniej spostrzegawczy i kreatywni. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na pobudzenie mózgu do bardziej wytężonej pracy.

Nie od dziś wiadomo, że rozwiązywanie krzyżówek, sudoku, wykreślanek, zagadek czy łamigłówek ma wspaniały wpływ na umysł. W związku z tym, zamiast bezcelowo przesiadywać przed ekranem komputera, warto zająć się czymś bardziej rozwijającym. Jedną z ciekawszych propozycji podsunęła Polakom Dorota Zawadzka, czyli słynna Super Niania. Kobieta opublikowała na swoim Facebooku zagadkę, która jak żadna inna, aktywizuje mózg.

Zadaniem rozwiązującego jest odnalezienie na fotografii ukrytej pandy. Wykonanie polecenia wcale nie jest łatwe, ponieważ całe zdjęcie utrzymane jest w białej tonacji, którą miejscami przecinają czarne i fioletowe akcenty.

zagadka dla spostrzegawczych 2
Facebook

Zagadka dla spostrzegawczych

Większość osób niestety bardzo szybko rezygnuje z poszukiwań pandy na fotografii. Niektórzy podejmują próby łączenia różnych punktów sądząc, że to głowy duchownych utworzą rozwiązanie. Wystarczy jednak dłuższa chwila uwagi, aby w skrajnym punkcie zdjęcia dostrzec wyraźny zarys pandy. Tuż obok lewej krawędzi zdjęcia znajduje się bowiem głowa zwierzęcia.

Rozwiązywanie łamigłówek jest bardzo istotnym elementem życia człowieka. Pozwala nie tylko rozwijać spostrzegawczość i czujność, ale także trenuje pamięć i zapobiega wybranym chorobom neurologicznym. Niedawno Internet oszalał na punkcie niezwykle trudnej zagadki o podtekście filozoficznym. Jedynie niewielka grupa ludzi od razu znajduje na nią odpowiedź.

Facebook

Ćwiczenia mózgu

Regularne rozwiązywanie krzyżówek może znacząco polepszyć pamięć oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera czy demencji. Specjaliści przypominają, że najlepszym sposobem na pobudzenie mózgu jest zaskakiwanie go. Przykładowo, zamiast pisania listy zakupów na kartce, można ułożyć zabawną rymowankę do zapamiętania. Warto także od czasu do czasu spróbować pisania drugą ręką lub wykonywania nią ważnych czynności. Taka zmiana przyzwyczajeń sprawi, że druga półkula mózgu będzie musiała zacząć działać intensywniej.

Należy pamiętać, że najgorszy wpływ na pamięć mają stres oraz brak snu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia znaleźć chociaż chwilę odpoczynku dla siebie. Świetnym urozmaiceniem wolnego czasu są np. łamigłówki czy malowanki dla dorosłych. Również dieta ma niebagatelny wpływ na pamięć.

Słodycze, używki i żywność przetworzona destabilizują pracę mózgu. Z kolei sprzymierzeńcami pamięci są orzechy, nasiona słonecznika, ryby i zielona herbata. Dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących polepszyć funkcjonowanie mózgu jest przejście na starannie opracowaną dietę MIND, czyli dietę dla mózgu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij