×

Zmusiła partnera do oświadczyn. Szybko zrozumiała, że to nie był dobry pomysł

Zmusiła partnera do oświadczyn, ponieważ ten zwlekał z deklaracją swoich uczuć. Takie historie w dzisiejszych czasach to prawdziwa plaga. Brakuje prawdziwych, odważnych mężczyzn, którzy z odpowiedzialnością poprowadzą swoją partnerkę przez trudy życia.

Mężczyźni są niemęscy

W XXI wieku relacje damsko-męskie znacząco różnią się od standardów, do których były przyzwyczajone minione pokolenia. Rewolucja obyczajowa sprawiła, że przeważająca większość par mieszka ze sobą oraz podejmuje współżycie na długo przed legalizacją związku. W efekcie, mężczyźni nie odczuwają już potrzeby zawierania związku małżeńskiego, gdyż wszystko czego potrzebują dostają jak na tacy. Co więcej, dla współczesnych mężczyzn wizja założenia rodziny i związanego z tym odebrania wolności nie jest zbyt obiecująca.

Swobodne podejście mężczyzn do życia powoduje, że między nimi, a kobietami bardzo często dochodzi do nieporozumień na poziomie elementarnych planów na przyszłość. Ich partnerki zazwyczaj liczą na to, że fakt, że spędzili ze sobą kilka lub kilkanaście lat jest gwarantem na to, że się pobiorą.

Chciałyby wystąpić w weselnym przedstawieniu w roli głównej oraz wywołać zazdrość koleżanek z powodu ślicznego pierścionka zaręczynowego. Coraz więcej kobiet musi się jednak obejść smakiem, gdyż mężczyźni wcale nie chcą ślubu, ani tym bardziej dzieci. 

zmusiła partnera do oświadczyn 2
Pixabay

Zmusiła partnera do oświadczyn

Nie brakuje jednak desperatek, których pragnienie realizacji planu jest tak ogromne, że są gotowe zrobić dosłownie wszystko. Niektóre kobiety decydują się zaryzykować i mówią swojemu partnerowi: „poproś mnie o rękę albo odejdź”. Finał takiego postępowania może być bardzo różny. Internautki korzystające z aplikacji Whisper podzieliły się swoimi doświadczeniami z wymuszaniem oświadczyn na mężczyznach. Jedna z kobiet przyznała, że jej działanie przyniosło skutki odwrotne do zamierzonych.

Dałam mojemu chłopakowi ultimatum. Albo wreszcie się oświadczysz i weźmiemy ślub, albo kup sobie zwierzaka i przytulaj się do niego. Szybko podjął decyzję. Kupił sobie psa.

Inna internautka pisze:

Moja przyjaciółka zmusiła swojego partnera do oświadczyn. Postraszyła go rozstaniem i wreszcie to zrobił. Długo nie wytrzymał, bo na dwa dni przed ślubem odszedł od niej.

zmusiła partnera do oświadczyn 3
Pixabay

Nie tak to powinno wyglądać

W sieci jest także sporo wyznań kobiet, które uważają, że zmuszanie partnera do oświadczyn jest bardzo ryzykowne.

Jestem tak znerwicowana i wściekła, że jeszcze mi się nie oświadczył. Zrobiłam mu nawet z tego powodu awanturę, ale nie wiem czy nie przesadziłam. Teraz boję się, że mnie zostawi.

Nie brakuje również kobiet, która potrzebują małżeństwa wyłącznie po to, aby samej sobie udowodnić własną wartość.

Mój mąż nigdy nie powiedział mi, że mnie kocha, ani się nie oświadczył. Siłą zaciągnęłam go przed ołtarz, bo chciałam być żoną i urodzić mu dzieci. Wydawało mi się, że żaden inny mnie nie zechce.

Niektóre kobiety nie czują wstydu i otwarcie zmuszają swoich partnerów do deklaracji. 

Dziś dałam mojemu chłopakowi wybór: oświadczysz się do dnia moich urodzin albo się od ciebie wyprowadzam. W ostatniej rozmowie stwierdził, że już podjął decyzję. Jestem przerażona, co wymyślił.

zmusiła partnera do oświadczyn 4
Pixabay

Mężczyźni nie chcą się żenić

Jedna z kobiet wspomina, że zmuszenie partnera do decyzji było dobrym wyborem, ponieważ dziś są szczęśliwym małżeństwem. Mimo to, nadal czuje się źle z tym co zrobiła. Powracają do niej myśli, że być może mężczyzna wcale nie był pewny swojego uczucia i wyłącznie dał się jej zmanipulować.

Byłam z nim od 5 lat, kiedy nie wytrzymałam i powiedziałam: pobierzmy się albo niech każde z nas pójdzie w swoją stronę. Oświadczył się chwilę później. Jesteśmy małżeństwem od 8 lat i dopiero teraz mam wyrzuty sumienia. Sam powinien podjąć tę decyzję.

Inna internautka spotkała się z odpowiedzią godną jej zagrywki. Partner, którego chciała zmusić do ślubu zażartował z niej w okrutny sposób.

Powiedziałam mu wprost, że oczekuję oświadczyn i to jak najszybciej. Po kilku dniach padł przede mną na kolana i byłam z siebie dumna. Pudełeczko było jednak puste. Żadnego pierścionka. To miał być symbol naszego rozstania.

Specjaliści uważają, że istnieje konkretny moment, w którym powinny nastąpić oświadczyny. Po jego upływie nie należy liczyć na to, że mężczyzna się oświadczy.

zmusiła partnera do oświadczyn
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.papilot.pl
Fotografie: Pixabay, snappygoat.com

Może Cię zainteresować

zamknij