×

Pierścionek zaręczynowy wart 350 zł! Dla Klaudii to oznaka braku szacunku

Pierścionek zaręczynowy wart 350 zł! Sposób, w jaki partner potraktował swoją narzeczoną nie mieści się w głowie. Mężczyzna pomimo tego, że dobrze zarabia, kupił swojej ukochanej najtańszy pierścionek. 30-latka jest przerażona tym, co przyniesie jej związek ze skąpcem.

Gdzie Ci mężczyźni?

Piosenka Danuty Rinn pt: „Gdzie Ci mężczyźni?” ma już niemal 50 lat, ale jej przekaz jest stale aktualny. W obecnych czasach obserwujemy stale postępujący kryzys męskości. Kobiety nie mogą już liczyć na wsparcie ze strony swoich partnerów. Mężczyźni bardzo się zmienili i dbanie o płeć przeciwną nie jest już dla nich priorytetem. Nieustannie przybywa Panów, którzy sprzeciwiają się obowiązującemu do niedawna porządkowi świata, w którym to mężczyzna zapraszał kobietę do restauracji, kina, czy kupował kwiaty. W egoistycznym, współczesnym świecie takie romantyczne odruchy stopniowo zaczynają zanikać.

Jakby tego było mało, mężczyźni są nastawieni przede wszystkim na tzw. relacje bez zobowiązań, oparte na seksie. Nawet jeśli wiążą się z jedną partnerką na dłużej, to raczej unikają planowania ślubu czy potomstwa. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których to kobiety naciskają na mężczyzn, aby nareszcie zadeklarowali, jak widzą ich wspólną przyszłość. Niektóre nawet zmuszają partnerów do ślubu. Z równie przykrą sytuacją zetknęła się nasza czytelniczka, Klaudia. W przesłanym do redakcji liście, 30-latka opowiedziała o tym, w jak przykry sposób potraktował ją przyszły mąż.

Długo wyczekiwane oświadczyny

W niezwykle poruszającym liście Klaudia podzieliła się z nami szczegółami na temat swojego związku z Kamilem. Kobieta wyznała, że są parą już od 3 lat.

Zawsze uważałam za oczywistość, że Kamil mi się oświadczy. W końcu spędziliśmy już ze sobą sporo czasu. Myślę, że trzy lata to okres, w którym można doskonale poznać wady i zalety drugiej osoby i zadeklarować, czy spędzimy razem resztę życia.

30-latka była przekonana, że jej chłopak to idealny kandydat na męża. Jest przystojny, sympatyczny, uczciwy i ma dobrą pracę.

Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego partnera. Kamil jest cudownym człowiekiem, który kocha mnie z całego serca. Od samego początku związku z nim wiedziałam, że chcę zostać jego żoną.

Klaudia już od jakiegoś czasu oczekiwała na oświadczyny. Gdy zobaczyła pierścionek ze wspaniałym oczkiem, odetchnęła z ulgą.

Sądziłam, że zrobi to dużo wcześniej i trochę się już niecierpliwiłam. Jednak, gdy w tegoroczne Walentynki, podczas romantycznej kolacji, Kamil zapytał mnie czy zostanę jego żoną, to ogarnęła mnie fala błogiej radości. Oczywiście od razu się zgodziłam, a na moim palcu zalśnił piękny pierścionek z (jak wówczas sądziłam) brylantem.

Niestety jakiś czas później wyszła na jaw smutna prawda na temat pierścionka…

Pierścionek zaręczynowy wart 350 zł

Gdy emocje po zaręczynach już opadły, wiedziona ciekawością Klaudia postanowiła sprawdzić, gdzie jej narzeczony kupił pierścionek.

Zapytałam Kamila, gdzie kupił pierścionek. Okazało się, że wybrał jedną z popularniejszych firm jubilerskich w Polsce. Gdy weszłam na stronę internetowego sklepu, z łatwością odnalazłam swój model. Przez kilka minut wpatrywałam się w zdjęcie, ponieważ nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Pod ofertą sprzedaży pierścionka identycznego jak ten, który otrzymałam widniała cena 350 zł.

Kobieta nie mogła uwierzyć, że ukochany podarował jej pierścionek wart 350 zł! Przez chwilę sądziła nawet, że zaszła pomyłka i administrator strony w złym miejscu postawił przecinek. Może cena wynosi 3 500 zł? W końcu jednak dotarło do niej, że została potraktowana w perfidny sposób. Jej partner jest bowiem skrajnym skąpcem.

Pomimo tego, że zarabia duże pieniądze, nie zechciał przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy choćby jednej pensji!

Mój chłopak wycenił 3 lata naszego związku na 350 zł! I ja mam z kimś takim spędzić resztę życia? A co jeśli zachoruję? Wtedy również będzie żałował 100 czy 200 zł, aby kupić mi leki?

Kobieta martwi się, że jej życie u boku Kamila będzie już zawsze tak wyglądać. 30-latka nie wie jak miałaby zaufać człowiekowi, który już teraz na niej oszczędza. Klaudia rozważa zerwanie zaręczyn.

Cały czas zastanawiam się, czy z nim nie zerwać. Nie jestem materialistką, ale podarowanie swojej dziewczynie pierścionka za 350 zł to oznaka braku szacunku i ignorancji. Nie jesteśmy przecież gimnazjalistami, tylko dorosłymi ludźmi.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować