×

Conchita Wurst ma poważnego rywala! Znany brytyjski piosenkarz zaszokował fanów i zmienił płeć

Najbardziej popularna europejska drag queen, najwyraźniej musi ustąpić miejsca na scenie. Rywal ma nie tylko talent i niezwykły głos… jego nowy wygląd powala!

Nowy rywal Conchita Wurst?

Kim jest Sam Smith?

Sam Smith jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarzy młodego pokolenia. Jego popularność zaczęła się od występów z zespołem Nirvana w 2012 roku. Szybko stał się rozpoznawalny. Jego utwory podbiły listy przebojów.

„I’m Not The Only One” to jego najpopularniejszy kawałek:

Ten 27-latek nie krył się ze swoją homoseksualną orientacją. Nie dawno poprosił też, żeby nie zwracać się do niego ”on”. Piosenkarz już wcześniej lubił kontrowersyjny, androgeniczny styl, jednak jego nowa odsłona zaskoczyła nie tylko fanów.

Szokujące zdjęcie na Instagramie

Sam Smith od początku kariery lubił mocny makijaż i zacieranie granic między kobiecością, a męskością. Wydawało się, że fanów piosenkarza niewiele może zaskoczyć. Aż do momentu, kiedy opublikował to zdjęcie na Instagramie…

Sam Smith wygląda na nim… delikatnie mówiąc, ekscentrycznie. Piosenkarz pokrył twarz, szyję i klatkę piersiową brokatem w kolorze mocnej fuksji. Nowy sposób na to, by zabłysnąć?

Oczy Sama podkreśla mocna kreska wykonana eye linerem, a ucho dodatkowo ozdobił niewielki, ale jednak wyraźnie kobiecy kolczyk.

Sam Smith zmienił płeć?

Nowe zdjęcie piosenkarza wydaje się być grą z fanami. Z mocnym makijażem kontrastują obcięte krótko włosy i luźna, dżinsowa kurtka, o męskim kroju. Choć granice w modzie obecnie nie są już tak wyraźne jak kiedyś, a wiele ubrań można określić słowem ”unisex”, styl piosenkarza i tak można uznać za mocno kontrowersyjny. Sam szokuje jednak nie tylko wyglądem…

Dzisiejszy dzień jest dniem bardzo szczęśliwym. Dzisiaj postanowiłem, by wszyscy zwracali się do mnie zaimkami on/ono. (…)

Piosenkarz twierdzi, że nie identyfikuje się z żadną płcią.

Conchita ma rywala?

Kiedy na eurowizyjnej scenie pojawiła się Conchita Wurst, cel został osiągnięty: mówiono o niej naprawdę dużo. Uwaga widzów skupiła się przede wszystkim na wyglądzie popularnej drag queen. Tyle że kobieta z brodą, kojarzona wcześniej raczej z występami w cyrku, teraz wyszła na scenę i zaczęła pięknie śpiewać. Czy ten talent wybiłby się wśród innych gdyby nie szokujący wizerunek Conchity?

Patrząc na Sama ciężko przypuszczać, by jego wizerunek był jedynie grą, mającą mu przynieść popularność. Piosenkarz przez lata spotykał się z modelem Jonathanem Zeizelem. Już wtedy nie stronił od odważnych wypowiedzi na temat swojej tożsamości płciowej.

Czy publikowanie tego typu zdjęć może piosenkarzowi bardziej pomóc, czy też zaszkodzić? Jak dotąd fani cenili go głównie dzięki przebojom, tj. „Latch” oraz „Lay Me Down”. Teraz to wygląd piosenkarza stał się głównym tematem rozmów. Nieważne co mówią, byleby mówili?

 

 

Fotografie: www.instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować