Kategorie NewsyŚwiat

Rodzice zmienili płeć 3-letniemu synkowi. Uznali, że to najlepszy krok w jego wychowaniu

W Wielkiej Brytanii rodzice 3-latka zdecydowali się na to, aby zmienić płeć swojego synka. Według tego, co ustalano, to samo chce zrobić ich starszy 7-letni syn. Sprawa poruszyła krajem. Z decyzją rodziców nie zgadzają się chociażby pracownicy przedszkola, którzy nie zaobserwowali u trzylatka zachowań, z których jasno wynikałoby, że czuje się bardziej dziewczynką niż chłopcem. Jego rodzice jednak mają zupełnie inne zdanie.

Uważają, że 3-latek powinien być ich córką, a nie synkiem. Do przedszkola dziecko chodziło ubrane w sukienkach

Personel próbował porozmawiać z rodzicami, ale niestety liczne prośby nie przynosiły żadnego skutku. Wówczas właśnie zgłoszono całą sytuację opiece społecznej.

Rodzice zmienili płeć 3-letniemu synkowi. Uznali, że to najlepszy krok w jego wychowaniu

Czy dziecko może już w tym wieku wiedzieć, czego pragnie? Eksperci są zdania, że rodzice mogą manipulować 3-latkiem

Niektórzy uważają, że świadomość u 3-latka jest zbyt mała, aby mógł podejmować sam decyzje o tym, czy chce zmienić płeć. Wśród osób, które nie popierają decyzji rodziców jest szefowa psychologii klinicznej w Tavistock Centre w Londynie, Bernaderre Wren. Dla niej jest jasne, że to dorośli mają bezpośredni wpływ na syna. Dodatkowo twierdzi, że dzieci poniżej 10. roku życia nie powinny być absolutnie poddawane takim operacjom.

Co na to wymiar sprawiedliwości? Sąd w Preston orzekł, że rodzice nie robią nic, co mogłoby wskazywać, że manipulują dzieckiem

Uważa, że mogą nadal opiekować się dzieckiem, co stwierdził w oparciu o opinie ekspertów, którzy nie zauważyli żadnych nieprawidłowości w wychowaniu. Warto nadmienić, że nie tylko trzylatek i siedmiolatek wahają się w związku ze swoją tożsamością płciową. Ten sam problem ma trzecie dziecko pary.

*Zdjęcie ma charakter poglądowy