×

Fryzjerka zmarła po zbliżeniu z lekarzem. Wszystko przez biały proszek na jego przyrodzeniu

43-letni dr Andreas David Niederbichler to znany, niemiecki chirurg plastyczny pracujący na co dzień w Klinice Chirurgii Plastycznej Ameos w Halberstadt w Niemczech. Choć lekarz do swojej pracy od zawsze podchodził profesjonalnie, ze swoimi pacjentkami spotykał się nie tylko w gabinecie… Jedną z nich była fryzjerka Yvonne M., którą mężczyzna poznał w sieci. Kiedy ta wdała się w romans ze znanym lekarzem, nie było dla nich żadnych granic. Lekkomyślność kobiety okazała się być jednak dla niej zabójczo zgubna.

Była nim piekielnie zauroczona

Dr Niederbichler był dla Yvonne M. niczym Christian Grey z filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, któremu bezgranicznie ufała – tak twierdziła przynajmniej jej koleżanka. Fryzjerka była nim do tego stopnia zauroczona, że chciała nawet odejść od męża.

CEN/Stadisches Klinikum Dessau

Spotkanie, które zakończyło się tragicznie

W lutym ubiegłego roku lekarz spotkał się fryzjerką w swoim domu w Halberstadt, gdzie oboje dali ponieść się emocjom. Tuż po grze wstępnej, para zaczęła uprawiać seks oralny. Niczego nieświadoma Yvonne M. nie zdawała sobie jednak sprawy, że na przyrodzeniu mężczyzny jest… kokaina. Chwilę później kobieta zaczęła się dusić w skutek czego upadła na ziemię. Przerażony mężczyzna natychmiast chwycił za telefon i zadzwonił po karetkę. Na ratunek było już za późno – fryzjerka zmarła. 

CEN/Stadisches Klinikum Dessau

Sekcja zwłok wykazała, że Yvonne M. zmarła z przedawkowania

Niedługo potem dr Nieberbichler usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci drugiej osoby. Mężczyzna stanął przed sądem w Magdeburgu, gdzie jego obrońcy tłumaczyli, że 43-latek nie zamierzał zabić kobiety. Oznajmili także, że lekarz wyraził chęć podjęcia leczenia z uzależnieniem.  Na tym jednak nie koniec, bowiem podczas rozprawy okazało się, że Yvonne M. nie była jedyną ofiarą znanego chirurga – lekarz miał skrzywdzić w przeszłości jeszcze trzy inne kobiety w okresie od września 2015 do lutego 2018 roku.

CEN/Stadisches Klinikum Dessau

Jak działał lekarz?

Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżony wcierał kokainę w penisa przed zbliżeniem z kochankami. Zdarzało się również, że biały proszek dodawał także do kieliszków z szampanem, które później podawał kobietom, z którymi się spotykał. Chciał w ten sposób, aby były mu bardziej uległe. Nie przewidział jednak, że pewnego dnia może to doprowadzić do prawdziwej tragedii, za którą przyjdzie mu zapłacić.

Dr Andreas David Niederbichler został ostatecznie skazany na 9 lat pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować

zamknij