×

Zmarła po kąpieli w morzu. To pierwszy taki przypadek nad Bałtykiem

Kobieta zmarła w Niemczech po kąpieli w Bałtyku. Zaraziła się groźną bakterią z rodziny przecinkowców, która może prowadzić do problemów żołądkowo-jelitowych, utraty kończyn, a w skrajnych przypadkach do śmierci. Urzędnicy nie zdradzają w jakiej miejscowości doszło do zakażenia.

Zmarła po kąpieli w Bałtyku

O sprawie poinformowały niemieckie media. Zmarła pochodziła z Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Starsza kobieta zachorowała wskutek zakażenia mięsożerną vibrio vulnificus, do którego doszło w czasie kąpieli w Bałtyku. Na razie nie wiadomo dokładnie, w której miejscowości kobieta zaraziła się bakterią. Urzędnicy nie chcą ujawniać tej informacji ze względu na ochronę danych osobowych.

Kobieta, która zmarła po kąpieli w Bałtyku to pierwsza ofiara śmiertelna choroby w Niemczech

Kobieta była w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania, ze względu na obniżoną odporność. W tym roku w Niemczech odnotowano cztery przypadki zakażenia groźną bakterią, jednak kobieta jest pierwszą osobą, która zmarła.

Jak dochodzi do zarażenia?

Vibrio vulnificus można zarazić się m.in. przez połknięcie wody. Inną drogą do zakażenia są także nawet drobne rany, otarcia i zadrapania. Bakteria występuje nie tylko w morzach i oceanach, ale także w jeziorach i rzekach. Chorobę mogą wywołać także niedogotowane owoce morza. Bakteria prowadzi do zapalenia jelita i żołądka, a później do sepsy. Przy takim rozwoju choroby, ryzyko śmierci wynosi 25 procent.

Może Cię zainteresować