×

Dobre wieści z Włoch! Zmalała ilość zakażeń koronawirusem oraz zgonów wywołanych COVID-19

Dobre wieści z jednego z najbardziej dotkniętych epidemią z krajów Europy! Zmalała liczba zakażeń we Włoszech, podobnie jak liczba zgonów wywołanych chorobą koronawirusową.

Zmalała liczba zakażeń we Włoszech

Szef Szef włoskiej Obrony Cywilnej oraz komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli na konferencji prasowej w Rzymie ogłosił nowe informacje. Przekazał, że zmalała liczba zakażeń we Włoszech, a także liczba zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin. Statystyki ukazują tendencję spadkową i władze mają nadzieję, że trend się utrzyma. W sobotę zmarło ponad 800 osób, w niedzielę liczba ta wyniosła 651.

Podkreśla, że zmniejszenie liczby zakażeń jest bezpośrednio związane z rozwiązaniami, jakie zostały wprowadzone na terenie Włoch. W sprawie zabrał również głos przewodniczący Włoskiej Wyższej Rady Zdrowia, Franco Locatelli, który zaznaczył, że wciąż walczą z chorobą. Podkreślił, że nie można pozwolić sobie na chwilę rozluźnienia:

Nie chcemy ulegać łatwemu entuzjazmowi ani lekceważyć tendencji, ale jest to sygnał, że zaczyna się zbliżać moment, gdy można będzie dostrzec namacalne rezultaty podjętych kroków na rzecz zahamowania wirusa. Kontynuujmy utrzymywanie dystansu społecznego. Przyjmijmy te środki, zarządzajmy naszym zachowaniem i… na pewno uzyskamy wyniki, na które mamy nadzieję.

Obecnie na terenie Włoch mamy 59 138 przypadków zakażenia i zmarło 5476 pacjentów. W krytycznym stanie znajduje się 3000 osób, jednak są także pozytywne informacje — wyzdrowiało ponad 7000 osób.

Restrykcje w Lombardii

Działania w Lombardii wyprzedziły nowe wytyczne ogłoszone przez premiera Giuseppe Conte, mające na celu spowolnienie produkcji przemysłowej na terenie Włoch, które są znaczącym eksporterem towarów. Działają sektory kluczowe dla państwa oraz do walki z koronawirusem.

Władze w tym regionie również podniosły kary dla osób naruszających ścisłą kwarantannę do 5000 euro (prawie 23 tys. złotych). Od niedzieli maksymalny promień wyprowadzania dla psów został ustawiony na 200 metrów. Wszelkie sporty na świeżym powietrzu, których nie można uprawiać w domu, zostały zakazane. Nie było to spowodowane tym, że sport stanowił zagrożenie, ale dlatego, że ludzie nadużywali swobody poruszania się.

Miejmy nadzieję, że z Włoch będzie napływać więcej pozytywnych informacji.

Źródła: www.aljazeera.com, tvn24.pl, www.theguardian.com, dobrewiadomosci.net.pl, tysol.pl, www.daytondailynews.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), SkyNews, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij