×

Jaka będzie zima w Polsce w tym roku? Meteorolodzy zaskakują prognozami

Jaka będzie zima w Polsce w tym roku? Jeszcze lato i słońce w pełni, ale już wiemy, jak będą wyglądać zimowe miesiące. Mroźno z niską temperaturą? A może pogoda bez śniegu i opadów?

Portal AccuWeather kreśli, jaka będzie zima w Polsce. Mroźniej niż w tamtym roku?

Grudzień będzie miesiącem, w którym na zmianę będą występować deszcze i śnieg. Synoptycy nie sądzą, aby wtedy miały miejsce silne przymrozki. Będą one jednak w styczniu – i to naprawdę srogie!

zima w Polsce

W niektórych województwach nie będzie zbytnio różnić się od… jesieni

Na zachodzie kraju bardziej niż zima gościć będzie jesień i takiej aury mogą spodziewać się mieszkańcy tej części Polski. Będą się utrzymywać wysokie temperatury i w związku z tym częściej zamiast śniegu będzie padać deszcz. Na wschodzie kraju sytuacja będzie wyglądać zgoła inaczej. W grudniu możemy spodziewać się prawdziwej zimy ze śniegiem i mrozem.

Pogoda pogodzie nie jest równa…

Inna prognoza, która pojawiła się w sieci, mówi, że w styczniu nie będzie mrozów, a więcej deszczu i wyższych temperatur. Cały czas jednak podtrzymywane jest to, że zima we wschodniej części Polski będzie ostrzejsza, a wszystko przez ataki mroźnego powietrza z Syberii.

Jeszcze inne źródło,z amerykańskiego modelu CFS, mówi o tym, że zima w Polsce będzie nie tylko ciepła, ale i krótka!

Meteorolodzy z Silver Spring w stanie Maryland uważają, że nie doświadczymy mrozu, śniegu i zamieci. Jak to się sprawdzi w rzeczywistości? Pamiętajmy, że nie zawsze aż tak długoterminowe pogody się sprawdzają.

Jedno jest pewne: zima w Polsce niejednokrotnie nas zaskoczyła

Polecane

Może Cię zainteresować