×

Była pod prysznicem, gdy dostała SMS-a od kochanka. Mąż przeczytał wiadomość

Większość par, w których jedna z osób zdradza, bardzo szybko się rozpada. Utraconego zaufania nie da się łatwo odbudować i większość ludzi zwyczajnie nie potrafi sobie z tym poradzić. Nie są także w stanie pogodzić się z niewiernością partnera i trudno się dziwić.

Niektóre związki jednak starają się przetrwać te trudne chwile. Czasami jest to kwestia wyrozumiałości partnera, a czasami, bądźmy szczerzy, kwestie praktyczne, jeśli w grę wchodzą dzieci.

Kiedy jednak, i czy w ogóle, można mówić o powrocie do normalności?

W końcu niektórych krzywd nie da się po prostu puścić w niepamięć. Pytania bez odpowiedzi nie przestają męczyć i pozostaje największy dylemat: skoro partner zdradził raz, może zrobić to i drugi.

Affairs

Pewna kobieta podzieliła się swoją historią. Swój romans zakończyła zanim dowiedział się o nim jej mąż. Jak każdy zdradzający, miała nadzieję, że prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego. Kilka tygodni po zakończeniu romansu kobieta otrzymała wiadomość od kochanka. Była pod prysznicem, a SMSa przeczytał jej mąż.

Skoro jej sekret wyszedł na jaw, kobieta przyznała się do zdrady.

Mimo wszystko mąż postanowił jej wybaczyć i para próbowała przezwyciężyć problemy. Wydawałoby się, że po kilku latach wszystko wróciło do normy, jednak po tak długim czasie przy każdej sprzeczce pojawiały się te same pytania.

Find A Marriage Couples Counselor in Oakland

Czy robiliście to? Czy robiliście tamto? Czy on mnie widział? Czy mieszka w okolicy? Czy ma dzieci? Robiliście to w naszej sypialni? Grad pytań ze strony męża wydawała się nie mieć końca.

Mimo prób naprawienia związku i upływu czasu, wydawało się, że nic się nie zmieniło.

Mężczyzna oczywiście zasługiwał na szczerość. Kobieta była mu winna wyjaśnienia i odpowiedzi na dręczące go pytania. Później przeszłość powinna zostać w tyle.

Skoro mężczyzna zdecydował się wybaczyć swojej żonie, nie powinien powracać ciągle do tych samych wydarzeń sprzed lat. Brak zaufania i bezpieczeństwa jest zrozumiały, jednak ciężko je odbudować rozpamiętując przeszłość.

couple

Właśnie akceptacja i pogodzenie się z rzeczywistością jest największą trudnością, którą musi pokonać związek. W takiej sytuacji spoglądanie wstecz prowadzi donikąd, a pozorne próby odbudowania po prostu odkładają jego rozpad w czasie. Nie chodzi o to, by zapomnieć, ale wybaczyć skoro została podjęta próba naprawy wyrządzonych szkód.

By związek miał szansę przetrwać, najważniejsze jest by iść razem spoglądając w przyszłość, a przeszłość należy zostawić za sobą.

Może Cię zainteresować