×

Zaczaili się pod klatką z nożami w dłoniach. Czekali, aż Amadeusz wyjdzie do pracy

Czasami zazdrość przybiera naprawdę niezdrową formę, a niektórym bardzo trudno jest się pogodzić z utratą „ukochanej” osoby. Tak było w tym przypadku. Chorobliwa zazdrość oraz niemożność pogodzenia się z odrzuceniem doprowadziły do morderstwa.

Czekali, aby go zamordować

Do tego przerażającego zdarzenia doszło w środę nad ranem w Opolu. O bladym świcie trzej bandyci zaczaili się pod klatką schodową przy ulicy Armii Krajowej. Byli przygotowani do zrobienia czegoś potwornego. Mieli przy sobie noże. Czekali, aż 23-letni Amadeusz wyjdzie do pracy.

Gdy tylko młody mężczyzna pojawił się w drzwiach, napastnicy bez żadnych skrupułów rzucili się na niego. Byli w morderczym szale, dźgali swoją ofiarę na oślep. Zadali zaskoczonemu Amadeuszowi kilkanaście ciosów. Przestali dopiero w momencie, gdy 23-latek osunął się na ziemię.

Zmarł w ramionach mamy

Ciężko ranny Amadeusz zdołał doczołgać się do swojego mieszkania. Gdy jego mama zobaczyła, co się stało, zaczęła wzywać pomocy. Niestety, po kilkunastu minutach syn skonał w jej ramionach.

Zazdrość to główny motyw

Jeszcze tego samego dnia okazało się, że sprawcami są 22-letni Jakub, 23-letni Miłosz oraz 24-letni Bartłomiej. Jeden z napastników znał zabitego. Był byłym chłopakiem Marty – dziewczyny Amadeusza. Policja szybko zatrzymała podejrzanych. Każdy z nich usłyszał zarzut zabójstwa.

Wszystko wskazuje na to, że motywem tej potwornej zbrodni była zazdrość. Jeden z mieszkańców osiedla, na którym doszło do tej tragedii, w rozmowie z dziennikarzami powiedział:

Miłosz był kiedyś partnerem Marty. Nie mógł znieść, że go zostawiła. Swoje zrobiły też narkotyki i sterydy, które ten podejrzany typ zażywał

Inni znajomi również nie wypowiadają się o Miłoszu pozytywnie. Podejrzewają, że mężczyzna miał problemy z narkotykami – Nieciekawy typ. Lubił się napić i coś powąchać.

Mężczyźni na proces poczekają w tymczasowym areszcie. Za zabójstwo grozi im dożywocie.

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować