×

Zarobki w Lidlu. Sieć w końcu zdradziła, ile naprawdę płaci pracownikom

Wiele osób zastanawia się, ile wynoszą zarobki w Lidlu. Jeszcze kilka lat temu „siedzenie na kasie” było dla wielu osób szukających zatrudnienia ostatnim i najgorszym możliwym wyborem. Jednak sklep od kilku lat reklamuje się jako idealne miejsce do pracy. Teraz w oficjalnym raporcie odpowiedział na pytanie, ile zarabia się na kasie.

Zarobki w Lidlu ciekawią wiele osób

Jeszcze nie tak dawno praca w Lidlu czy Biedronce nie cieszyła się zbyt dobrą opinią. Wśród osób szukających zatrudnienia krążyły legendy o głodowych wynagrodzeniach i godzinach spędzonych na kasie, bez przerwy, chociażby na toaletę. Kilka lat temu markety postanowiły porządnie zabrać się za zmianę takiego wizerunku i odczarowaniu pracy kasjera. Czasy, w których praca na kasie była ostatnim wyborem, już dawno minęły.

Ile osób pracuje w Lidl Polska?

Coraz więcej osób jest przekonanych, że zarobki w Lidlu są naprawdę przyzwoite, jednak nikt, oczywiście poza pracownikami, nie był do końca pewien ile wynoszą. Odpowiedź na wszystkie pytania przynosi najnowszy raport Lidl Polska z lat 2017-2019. Co ciekawe, znajdziemy w nim informację nie tylko o zarobkach, ale także o wieku i płci osób zatrudnionych w firmie.

Przedział wiekowy pracowników Lidla jest bardzo różnorodny. Większość pracowników mieści się w przedziale 30-50 lat. Najmłodsza z zatrudnionych osób ma 18 lat, a najstarsza 68. Liczba osób zatrudnionych w lutym 2019, to aż 17561 osób. W markecie panie są w większości – Lidl zatrudnia 4009 mężczyzn i aż 13552 kobiety. Co więcej, 70 proc. osób zarządzających w firmie to kobiety.

Firma dba o pracowników

Market chwali się, że oferuje bardzo dobre warunki pracy, a na pierwszym miejscu stawia ludzi:

Uważamy, że największą wartością naszej firmy są ludzie, którzy ją tworzą. Dlatego naszym pracownikom, za ich wkład w rozwój firmy, oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz szansę na ciekawą karierę. Priorytetem są dla nas awanse wewnętrzne i docenianie osób już zaangażowanych

Warto również zwrócić uwagę, że Lidl nie zawiera z pracownikami umów cywilnoprawnych, które nie zapewniają przywilejów z Kodeksu Pracy:

Gwarantujemy wszystkim naszym pracownikom umowę o pracę. Czas oraz warunki pracy organizujemy w taki sposób, aby umożliwić pracownikom w jak najwyższym stopniu łączenie życia zawodowego z prywatnym

Ile wynoszą zarobki w Lidlu?

Jednak przejdźmy do tego, co jest najbardziej interesujące, czyli zarobków. Nowy pracownik sklepu otrzymuje od 3100 do 3850 zł brutto. Po dwóch latach może liczyć na wzrost wynagrodzenia do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i 4350 zł brutto w większych miastach. Z kolei pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy na wejście dostaję pensję w wysokości 4050 zł brutto, a po czterech latach 4900 zł.

Zarobki w Lidlu przekonują was do zmiany pracy?

Polecane

Może Cię zainteresować