×

Poznań: Zapadł się dach nowej hali sportowej! Runął w parę sekund

Zapadł się dach hali sportowej pod wpływem ulewy, która przeszła nad Poznaniem. Budynek niedawno został oddany do użytku.

Zapadł się dach hali sportowej

Doszło także do poważnego uszkodzenia sali sportowej na osiedlu Pod Lipami. W nowo oddanym budynku zawalił się dach pod wpływem wody. O sprawie poinformował m.in. Mariusz Wiśniewski zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Jak donosi polityk na swoim fanpage, we wnętrzu hali nikogo nie było i na szczęście nikomu nic się nie stało:

Oberwanie chmury w całym Poznaniu. Prosimy na siebie uważać! Strażacy działają w całym mieście, ponieważ jest wiele postąpień i zalanych ulic. Na bieżąco też monitorujmy sytuację zawalonego dachu szkoły sportowej Pod Lipami. Nikomu nic się nie stało! Na miejscu jest PSP, przedstawiciele Wydziału Oświaty. PINB będzie ustalał przyczyny. Poprosiłem o raport. Jestem też w kontakcie z dyrektor szkoły. Osobiście jadę w tej chwili do Centrum Zarządzania Kryzysowego by na miejscu mieć pełen ogląd sytuacji w zakresie działań służb miejskich. Jestem też w stałym kontakcie z Prezydentem J.Jaśkowiakiem.

Nagłe oberwanie chmury nad Poznaniem

Dzisiaj około 13:00 doszło do gwałtownego oberwania chmury nad stolicą Wielkopolski. To sprawiło, że ulice miasta zostały zalane wodą, a służby mundurowe mają pełne ręce roboty. Pogoda zaskoczyła zarówno mieszkańców miasta, jak i kierowców.

Woda w wielu miejscach utrudnia przejazd, komunikacja miejska ma problem z wykonywaniem rozkładu. Strażacy ciągle usuwają różne skutki nagłego deszczu m.in. oderwane gałęzie lub powalone drzewa.

Zapadł się dach hali sportowej

Źródła: www.eska.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować