×

Znaleziono zmasakrowane ciało 10-latki. Pół roku wcześniej dziewczynkę wydano za mąż

W afgańskiej prowincji Badghis doszło do dwóch przerażających morderstw małych dziewczynek. Policja wyjaśnia właśnie okoliczności ich śmierci. Wiadomo, że obie wzięły wcześniej ślub. Jedna z nich została zamordowana przez swojego męża, który wciąż nie został schwytany. Zrobił to z zemsty. Wiadomo, że mężczyzna wcześniej torturował dziewczynkę. Miała zaledwie 10 lat…

Zabił 10-letnią żonę z zemsty

Obie ofiary wyszły za mąż w ramach tzw. badal, czyli wymianie panien młodych pomiędzy dwoma rodzinami. Robi się to, aby uniknąć płacenia posagu. Arab News podaje, że 10-letnią Hameya zmuszono do ślubu z dwa razy starszym mężczyzną.

Wcześniej rodzina dziewczynki zabiła drugą pannę młodą, która była krewną męża Hameya. Właśnie dlatego mężczyzna postanowił to samo uczynić ze swoją żoną. Jednak zabicie dziewczynki nie było dla niego wystarczające. Przed śmiercią ją torturował.

Morderca uciekł i się ukrył

Naqibullah Amini, rzecznik policji w północno-zachodniej prowincji Badghis, w rozmowie z mediami powiedział, że ciało 10-letniej Hameya znaleziono 29 lipca. Po dokonaniu makabrycznego odkrycia zatrzymano ojca dziewczynki. Jej mąż zdążył natomiast uciec i się ukryć.

Wiadomo, że para była w związku małżeńskim od ponad pół roku. Okazało się jednak, że ceremonia zaślubin nie była legalna. Afganistańskie prawo mówi, że dziewczynka wychodząc za mąż, musi mieć skończone co najmniej 16 lat. Mężczyzna przynajmniej 18.

To przerażające, że takie rzeczy wciąż dzieją się na tym świecie…

Polecane

Może Cię zainteresować