×

Zamordował i zjadł swoich przyjaciół. Zapadł wyrok w sprawie kanibala z Rosji

Zamordował i zjadł swoich przyjaciół. Mężczyzna trafił do więzienia za przerażający czyn rodem z horroru. Rosjanin przyznał się, że będąc pod wpływem alkoholu zadźgał swoich przyjaciół, a potem ich ugotował. Zjadł ich ciała, a pozostałości wyrzucił do rzeki.

Kanibalizm w XXI wieku

Historia Edwarda Selezniewa jest tak przerażająca, że aż trudno uwierzyć, że jest prawdziwa. Wszystko zaczęło się, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęło trzech znajomych mężczyzny. Podejrzenia policji wzbudził fakt, że Selezniew wprowadził się do mieszkania jednego z zaginionych. Na pytania rodziny i policji o to, co stało się z właścicielem nieruchomości odpowiadał, że ten wyjechał do pracy za granicę. Utrzymywał, że przyjaciel nakazał mu opiekę nad domem, dlatego on spełnia jego prośbę. Sprawa była bardzo podejrzana. W związku z tym, śledczy zaczęli bacznie przyglądać się działaniom 51-latka.

Niedługo później policjantom udało się ustalić, że to właśnie Selezniew odpowiada za zabicie zaginionego człowieka. Przy okazji wyszło na jaw, że dwaj pozostali również są jego ofiarami. Pochodzący z Archangielska zabójca przyznał się do winy. Zeznał, że zadźgał, a następnie pokroił i ugotował trójkę swoich znajomych. Później zjadł ciała swoich ofiar, a resztki wyrzucał do pobliskiej rzeki. Tożsamość ofiar nie została ujawniona. Rosjanin dokonywał zbrodni przez rok – od marca 2016 do marca 2017 roku. Z jego zeznań wynika, że do morderstw dochodziło w trakcie libacji alkoholowych. Jego ofiary w wieku 59, 43 i 34 lat były jednocześnie jego przyjaciółmi.

Zamordował i zjadł swoich przyjaciół

W toku śledztwa udało się też ustalić, że Selezniew zjadał miejscowe koty, psy, ptaki oraz inne małe zwierzęta. Biegli uznali, że jest poczytalny i dlatego może w pełni odpowiadać za swoje czyny. Rosyjski kodeks karny nie posiada żadnych zapisów na temat kanibalizmu, dlatego Selzniew został oskarżony wyłącznie o potrójne morderstwo. Mężczyzna usłyszał wyrok dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego. Prawnicy mordercy złożyli apelację, ale sąd najwyższy w Rosji odrzucił ją.

Jakiś czas temu głośno było o innym Rosjaninie, który wykopywał z grobów zwłoki i trzymał je w domu.

Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować