×

Ofiara zamachu spotyka swojego wybawcę. Nie spodziewała się, że jeszcze kiedykolwiek go spotka

22-letnia Adelaide Stratton jest z przyjaciółmi na wycieczce we Francji. Cieszy się życiem i nie może uwierzyć, że udało jej się wyciągnąć paczkę na taką wyprawę. Niestety 14 lipca 2016 roku wszystko zmienia się w jednej chwili…

Adelaide i jej przyjaciel Marcus Anderson oglądają fajerwerki, zastanawiając się nad tym, jak będzie wyglądać ich przyszłość. Nie mają pojęcia, że kilkaset metrów od nich terrorysta planuje zamach na ludzi w centrum Nicei.

Rozpędzoną ciężarówką wjeżdża w tłum ludzi. Panika. Wszędzie słychać krzyk i płacz. Ginie 86 osób. Jest wiele rannych, a wśród nich Adelaide z pękniętą czaszką i złamaną nogą.

1

Tuż po wypadku mdleje. Gdy tylko się wybudza, widzi coś, czego nie da opisać się słowami. Dookoła niej krzyk, śmierć i łzy. Nagle ktoś łapie ją za rękę. Odwraca się i widzi mężczyznę, który próbuje ją wesprzeć. Jak się później okazuje, to 40-letni Francuz Patrick Sergent.

Złapałem ją za rękę, bo widziałem w jej oczach ogromny strach i przerażenie. Szukałem ocalałych i tak natknąłem się na nią. Bardzo mocno chwyciła mnie za dłoń. Odprowadziłem ją w bezpieczne miejsce, aby mogła poczekać na karetkę.

2

Na tym pomoc nieznajomego się nie zakończyła.

Patrick odwiedzał Adelaidę regularnie w szpitalu, do momentu aż nie przyleciała do niej rodzina z Australii. Mężczyzna widział, że Adelaida jest pod dobrą opieką, dlatego się wycofał. Dużo myślał o niej, ale wiedział, że rodzina w tym wszystkim jest najważniejsza. Dziewczyna wróciła do Australii i nie miała nawet szansy podziękować Francuzowi za nieocenioną pomoc w najtrudniejszym momencie jej życia.

3

Kiedy jedna z australijskich stacji dowiaduje się o przeżyciach kobiety, nie ma zamiaru przepuścić takiej historii.

Chce zrobić o Adelaidzie materiał i ku jej ogromnemu zaskoczeniu dochodzi do spotkania z Patrickiem. Kobieta nie może w to uwierzyć, bo pragnęła podziękować Francuzowi za gest, którego nie zapomni do końca życia.

4

Jak mogę podziękować komuś, kto uratował mi życie? Jak można to zrobić?

5

Blizny Adelaidy zawsze będą przypominać jej tragiczną noc, ale jednocześnie będzie pamiętać, że na świecie są ludzie, którzy mają wielkie serce i nic ich nie powstrzyma przed tym, aby być dobrym człowiekiem w tych złych czasach.

Polecane

Może Cię zainteresować