×

Zamach na siedzibę TVP? Mężczyzna z koktajlem Mołotowa rzucił się na placówkę

Zamach na siedzibę TVP udaremniono! We wtorek 3 marca doszło do próby podpalenia siedziby TVP przy ulicy J.P. Woronicza w Warszawie. Jak ujawnia policja, zatrzymano mężczyznę, przy którym znaleziono łatwopalny ładunek, popularnie nazywany „koktajlem Mołotowa”. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zamach na siedzibę TVP

We wtorek przed gmachem TVP przy Woronicza w Warszawie pojawił się podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Jak donoszą świadkowie zdarzenia, miał przy sobie łatwopalny ładunek. Relację świadków potwierdził w rozmowie z telewizją publiczną rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marciniak:

Zabezpieczono kanister z cieczą i szklaną butelkę o pojemności 0,7 litra; zabezpieczono również nadpalony materiał.

Jak wynika z zeznań świadków, mężczyzna miał zamiar rzucić koktajlem Mołotowa w budynek, w którym znajduje się siedziba telewizji publicznej.

Do ataku ostatecznie nie doszło, ponieważ zamachowca w porę zatrzymano. Policja prowadzi śledztwo z art. 160 Kodeksu karnego, dotyczącego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Reakcja TVP

W imieniu telewizji publicznej na Twitterze wypowiedział się szef TVP Info Samuel Pereira. Nie czekając na wynik śledztwa, wskazał osoby, które, jego zdaniem, są winne próbie podpalenia.

W opinii Pereiry, jest to efekt „bujania łodzią”:

Oto realne skutki eskalowania emocji i „bujania łodzią”. Już czas najwyższy wspólnie, ponad podziałami ostro potępić tego typu „aktywności” #HejtStop.

W odpowiedzi pojawiły się komentarze, sugerujące, że jeśli chodzi o rozliczanie z tak zwanej mowy nienawiści, to TVP mogłaby zacząć od siebie…

Źródła: twitter.com, wiadomosci.wp.pl, www.dorzeczy.pl

Może Cię zainteresować

zamknij