×

Uczestnicy „Motel Polska” zachwycają się Kaczyńskim. Internauci oburzeni

Motel Polska to nowy program rozrywkowy TVP, w którym „zwykli ludzie” komentują aktualne wydarzenia polityczne. Nie brakuje zachwytów nad prezesem PiS i krytyki wobec opozycji. To nie podoba się internautom, którzy nie szczędzą słów krytyki.

Motel Polska nowym hitem TVP

Nowość w ramówce Telewizji Polskiej mocno wzorowana jest na hicie stacji TTV, Gogglebox. Przed telewizorem. Show polega na tym, że zaproszeni do studia „zwykli ludzie” komentują wybrane fragmenty programów rozrywkowych. Jednak w przypadku Motel Polska jego uczestnicy skupiają się na aktualnych wydarzeniach politycznych i społecznych, które rozgrywają się w kraju.

Na stronie Telewizji Polskiej można przeczytać, że program Motel Polska to „innowacyjny format telewizyjny: hybrydowy serial reality o tematyce polityczno-lifestylowej”.

Oglądając wspólnie telewizję i spotykając się w telewizyjnym motelu, goście recenzują i opisują współczesną Polskę.

„Zwykli ludzie”

Uczestnicy produkcji Motel Polska zostają tam przedstawieni jako „wyróżniający się humorem, zdrowym rozsądkiem i ciekawością świata”. Okazuje się jednak, że „zwykli ludzie” będący gośćmi nowego programu TVP nie są oczywiście przypadkowi. Internauci szybko i bezlitośnie wytknęli telewizji prawdę o ich uczestnikach.

Jeden z komentujących program widzów wykrył, że osoby anonsowane jako „przyjaciele z Opoczna” są raczej „przyjaciółmi” PiS-u blisko związanymi z posłem partii, Robertem Telusem. Serwis Onet postanowił zweryfikować informacje u samego źródła.

Redakcja zrobiła casting, ja się o tym dowiedziałem, puściłem informację do wielu znajomych, w wielu różnych miejscach, pojechali na casting, o resztę proszę pytać redakcję […]. Znam Lidię Lasotę, to moja znajoma. Karolina Korczyńska to moja córka, nie wyrzekam się jej. Michał Mazur jest moim zięciem. W tym programie jest wiele innych rodzin – np. udział bierze matka z synem czy ojciec z synem

– stwierdził Telus w rozmowie z Onetem.

W programie do tej pory pojawili się również m.in. posłanka PiS i aktorka Dominika Figurska wraz z mężem Michałem Chorosińskim, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk z synem Cezarym oraz poseł Lewicy Robert Obaz z żoną Jadwigą.

Prowadzący mocno związany z TVP

Co również ciekawe, program prowadzi Jacek Łęski, dziennikarz z wieloletni stażem. Karierę zaczynał w Gazecie Wyborczej. Gdy jednak zmienił poglądy polityczne, zaczął pracować m.in. w Gazecie Polskiej, a od kilku lat zatrudniony jest w TVP. Prowadził takie programy jak Alarm! czy Woronicza 17.

W Motel Polska prowadzący nie pojawia się na wizji, ale (jak wynika z opisu programu): „inspiruje gości do komentowania rzeczywistości politycznej, społecznej i kulturalnej”.

„Nasz Kaczorek ma rację”

Dotychczas wyemitowane odcinki głównie koncentrowały się raczej na sztucznym wychwalaniu rządu Mateusza Morawieckiego, czy krytykowaniu Strajku Kobiet i opozycji.

W jednym z ostatnich odcinków uczestnicy entuzjastycznie podeszli do słów Jarosława Kaczyńskiego, które w ostatnim czasie padły z mównicy sejmowej. Wówczas prezes PiS-u przyrównał symbol protestujących (czyli błyskawicę) do symboliki jaką stosowały nazistowskie jednostki SS.

Uczestnikom szczególnie spodobał się nakaz Kaczyńskiego wystosowany wobec posłanek opozycji, aby te zdjęły „esesmańskie błyskawice” w kontekście maseczek z tym logotypem.

Dobrze powiedział!

Z błyskawicami do lasu niech idą

– słyszymy od uczestników.

Następnie jedna z nich stwierdziła, że „nasz Kaczorek ma rację” i dodała:

Jaruś ciągnie, żeby dla ludzi było dobrze, żeby społeczeństwo było bogatsze.

Komentarze „zwykłych ludzi” nie spodobały się widzom. W sieci można znaleźć wiele słów krytyki w stosunku do nowego hitu TVP.

Źródła: gwiazdy.wp.pl, natemat.pl, wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij