×

Policjanci przy ruchliwej ulicy zauważyli błąkającego się chłopczyka. Miał przemoczone ubranie

To kolejna przykra historia o ludziach, posiadających dziecko, których jednak z pewnością nie powinniśmy nazywać rodzicami. Dlaczego? Bo prawdziwi rodzice nie robią takich rzeczy i nie narażają życia swojego dziecka

Zupełnie sam i przemoczony

W poniedziałek około godziny 14:00 policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie przejeżdżali przez Trzebownisko. Miejscowość znajdującą się nieopodal stolicy Podkarpacia. W pewnej chwili zauważyli coś niepokojącego. Chodnikiem szedł mały chłopiec. Maluch był ubrany nieadekwatnie do warunków atmosferycznych panujących na dworze. Jego ciuchy były całkowicie przemoczone, a on zapłakany.

On leaving the park

Poszukiwania rodziców

Gdy policjanci zatrzymali się i próbowali dowiedzieć się, co się stało, dziecko bardzo się wystraszyło. Malec nie potrafił powiedzieć, jak się ma na imię, ani gdzie mieszka. Funkcjonariusze natychmiast postanowili rozpocząć poszukiwania jego rodziców. W czasie rozpytywania ludzi o chłopczyka, jedna z osób rozpoznała go. Okazało się, że ma on zaledwie dwa latka.

Byli kompletnie pijani!

Oficerowie poszli pod wskazany adres. Dom malca znajdował się około 300 metrów od miejsca, w którym go znaleziono. Kiedy zapukali do drzwi, okazało się, że jego rodzice są nietrzeźwi. Matka miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie, z kolei ojciec prawie 3.

Policja

Nie był jedynym dzieckiem

Mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy. Matka próbowała tłumaczyć, że to on miał zajmować się dzieckiem, bo ona właśnie wróciła do domu. Policjanci zadecydowali ostatecznie o przewiezieniu mężczyzny do izby wytrzeźwień.

Maluch nie jest jedynym dzieckiem małżeństwa. W czasie pijackich wybryków pary w domu przebywała jeszcze trójka dzieci – w wieku 7, 12 i 13 lat. Trafiły pod opiekę wujka, a o całej sytuacji poinformowano Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wciąż trwa postępowanie wyjaśniające.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować