×

Pijani rodzice opiekowali się 8-miesięczną córką. Interweniowała policja

Garwolin: kompletnie pijani rodzice opiekowali się 8-miesięczną córką. Ich zachowanie zaniepokoiło przechodniów. W porę interweniowała policja. Dziewczynka na szczęście nie wymagała opieki medycznej.

Pijani rodzice opiekowali się 8-miesięczną córką

Byli kompletnie pijani i „opiekowali się” małą córeczką. To, jak zachowali się rodzice z Garwolina (woj. mazowieckie), było skrajnie nieodpowiedzialne.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komendy w Garwolinie otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych rodziców, którzy przy ul. Kościuszki prowadzili wózek, w którym znajdowało się niemowlę. Sprawę zgłosili zaniepokojeni przechodnie.

Gdy patrol dzielnicowych przyjechał we wskazane miejsce, okazało się, że sprawą zajęli się już funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że są już tam funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy wcześniej zauważyli tę niebezpieczną sytuację i od razu podjęli interwencję. W wózku znajdowała się zaledwie 8-miesięczna dziewczynka. Jej rodzice byli pijani. (…)

– przekazała mł. asp. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Pijani rodzice opiekowali się córką
Facebook

Ponad dwa promile alkoholu

Jak się okazało, ojciec dziewczynki, 25-letni mężczyzna, miał w organizmie 2,7 promila alkoholu, a matka, 24-letnia kobieta 2,1 promila. Taką informację przekazała policjantka z garwolińskiej komendy.

Na rękach policjanta dziecko poczuło się bezpiecznie. Funkcjonariusze zaopiekowali się dziewczynką i zadbali, by służby medyczne sprawdziły, czy nie wymaga opieki medycznej

– zaznaczyła Pychner.

Dziewczynka jest już w bezpiecznym miejscu, przekazano ją opiekunowi. Nietrzeźwymi rodzicami zajmie się sąd rodzinny.

Niestety podobnych przypadków w Polsce jest znacznie więcej. Kilka lat temu w Racławicach 8-miesięczną córeczką opiekowała się matka, która miała ponad 3 promile alkoholu we krwi. Ale kobieta i tak była w lepszym stanie, niż ojciec dziecka. Ten miał ponad 4 promile. Mężczyzna leżał nieprzytomny w bramie przed domem.

Fotografie: KPP w Garwolinie (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij