×

17-latka wyszła z domu i słuch po niej zaginął. Rodzina Marty błaga o pomoc

Zaginęła 17-letnia Marta! 4 października po 1 w nocy nastolatka wyszła z domu. Od tej pory nie nawiązała z bliskimi żadnego kontaktu. Co się wydarzyło tej nocy? Poszukiwania trwają, a zdesperowana rodzina błaga o pomoc! Każda informacja na temat Marty może okazać się istotna.

Zaginęła 17-letnia Marta!

Marta Jabłonka to 17-letnia mieszkanka Opacia. Dziewczyna zaginęła 4 października. To wtedy po godzinie 1 w nocy, 17-latka opuściła swoje miejsce zamieszkania. Od tej pory ślad po niej zaginął. Dziewczyna nie kontaktowała się z nikim ze swoich bliskich.

Poszukiwania prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Liczy się jednak każdy szczegół, który mógłby pomóc w odnalezieniu Marty. Rodzina błaga o pomoc!

Jak wygląda Marta?

Zaginiona dziewczyna ma 170 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. 17-latka waży ok. 54 kilogramów.

Nie do końca wiadomo, co Marta miała na sobie, gdy wychodziła z domu. Prawdopodobnie były to jednak białe spodnie, czarna bluza z kapturem i białe adidasy.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o miejscu przebywania zaginionej prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przy ul. Kościuszki 26, tel. 47 829 53 10 lub 112 – czytamy w komunikacie.

Giną najczęściej…

We wrześniu media żyły sprawą zaginionej Roksany z Bielska Podlaskiego. Jak się okazało, 14-latkę odnaleziono w pustostanie pod Lwówkiem Śląskim. Towarzyszył jej dorosły mężczyzna.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że co roku ginie ok. 7-8 tys. osób małoletnich. Największa grupa zaginionych dzieci to młodzież, która skończyła 14 lat.

Ucieczka nastolatka jest ucieczką od problemów. Uciekają dzieci z domów rodzinnych, ośrodków i placówek wychowawczych. Już od wielu lat większą część uciekinierów stanowią dziewczęta. Powody są różne, czasem mają nadzieję na lepsze życie „na gigancie”, bez kłótni, wstydu, obowiązków, z którymi nie dają sobie rady. Część z nich szuka miłości, a innym ucieczka wydaje się lepszą perspektywą niż powrót do swojego środowiska

– czytamy na stronie Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Jak było w przypadku Marty? Oby dziewczyna odnalazła się cała i zdrowa.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować