×

14-letnia Roksana odnalazła się! Przebywała w opuszczonym budynku w środku lasu

Po kilku dniach poszukiwań odnaleziono 14-letnią Roksanę z Bielska Podlaskiego. Dziewczyna przebywała w opuszczonym, leśnym budynku. W sprawie zatrzymano jedną osobę.

Tajemnicze zaginięcie dziewczyny

7 września Roksana G. wyszła do szkoły o godz. 8:15. Nastolatka nie pojawiła się jednak na lekcjach. Przez prawie tydzień nie nawiązała także kontaktu z rodziną.

Śledczy ustalili, że 14-latka dojechała pociągiem do Bolesławca na Dolnym Śląsku. Tam spotkała się z około 30-letnim mężczyzną, który może mieć związek z jej zaginięciem.

Policja opublikowała wizerunek podejrzanego, który rozmawiał z Roksaną na dworcu tuż po jej przyjeździe do Bolesławca. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak mężczyzna podchodzi do nastolatki, a ta po chwili wahania decyduje się pójść razem z nim.

Odnaleziono 14-letnią Roksanę

Jak poinformował serwis TVN24, poszukiwania dziewczyny zakończyły się powodzeniem. Policja znalazła Roksanę w piwnicach ruin budynku w kompleksie leśnym w okolicach Lwówka Śląskiego.

W sobotę rano (12 września) Olga Łukaszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdziła informacje o odnalezieniu nastolatki:

W godzinach nocnych 14-letnia dziewczyna została odnaleziona przez policjantów, jest cała i zdrowa.

Reporterka TVN24 ustaliła, że nastolatkę odnaleziono w opuszczonym budynku w lesie:

To była nocna akcja poszukiwawcza. Ze wstępnych informacji policyjnych wiemy, że została powołana specjalna grupa poszukiwawcza. To dzięki jej działaniom udało się odnaleźć to miejsce, w którym przebywała. To było miejsce odludne, prawdopodobnie jakaś piwnica.

Zidentyfikowano również mężczyznę, z którym Roksana G. spotkała się na stacji. Trafił on do aresztu.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Sprawą zajmuje się prokuratura. Adam Naumczuk z Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim, jeszcze w piątek (11 września) mówił, że wszczęto już śledztwo „w sprawie zwerbowania podstępem małoletniej w celu jej wykorzystania”:

Czyli przestępstwo z artykułu 189 paragraf 1 Kodeksu karnego, kodeksowo określane mianem handlu ludźmi.

Prokurator nie wykluczał wówczas, że „mogła to być ucieczka”:

Jest to jeden z wariantów przyjętych w śledztwie.

Na razie policja gromadzi materiał dowodowy. Nikomu jeszcze nie przedstawiono zarzutów.

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.wp.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować