×

Najinteligentniejsze osoby rozwiązują tę zagadkę w 10 sekund. Ile zajmie Tobie?

Często słyszymy głosy, że obowiązkowa matura z matematyki to nieporozumienie. Osoby o umyśle humanistycznym mają przez to pod górkę, a faworyzowani są „ścisłowcy”. Ale czy takie komentarze rzeczywiście mają rację bytu?

Logiczne myślenie to podstawa

Po pierwsze, skoro obowiązkowa matura z matematyki faworyzuje uczniów o ścisłym umyśle, to co z maturą z języka polskiego. Przecież też obowiązuje wszystkich, wiec dlaczego matematyka słusznie nazywana „królowa nauk” miałby nie być obowiązkowa?

Poza tym, matura z matematyki na poziomie podstawowym nie jest specjalnie trudna i generalnie sprawdza umiejętność logicznego myślenia. A to niezbędna umiejętność dla każdego człowieka.

Szybka zagadka

Ostatnio w Internecie niezwykle popularna stała się powyższa zagadka, która może sprawdzić twoją umiejętność logicznego myślenia. Podobno każdy inteligentny człowiek jest w stanie rozwiązać zadanie w 10 sekund.

imgur.com

Zagadka polega na podstawieniu liczb w miejsce obrazków ze zwierzętami. Mamy więc ustalić skąd wzięły się wyniki obliczeń, a ostatecznie obliczyć wartość przypisaną marchewce.

Poprawne rozwiązanie znajdziecie poniżej:

imgur.com

Udało się wam rozwiązać zadanie?

Może Cię zainteresować

zamknij