×

Ile widzisz koni? Tysiące ludzi poległo na tej na pozór łatwej łamigłówce

Ile widzisz koni? Ta zagadka spędza sen z powiek niejednej osobie. Obrazek, który na pozór wydaje się zupełnie nieskomplikowany, w rzeczywistości skrywa w sobie wiele tajemnic. To, ile zwierząt zauważysz, świadczy o Twojej spostrzegawczości i jasności umysłu.

Tylko 15 sekund!

Wakacyjny wypoczynek to najlepszy moment, aby wykorzystać wolny czas do treningu swojego umysłu. Warto nieco rozruszać swoje szare komórki i rzucić im wyzwanie w postaci trudnej do rozwiązania zagadki. Dzięki takim treningom mózg odpłaci się nam dużo sprawniejszym funkcjonowaniem i łatwiejszym zapamiętywaniem informacji. Po zagadce ze stadem owiec i ukrytym w nim psie, przyszła kolej na nieco trudniejsze wyzwanie.

ile widzisz koni 3
Freepik

Łamigłówka polega na policzeniu liczby koni, które znajdują się na rysunku. Zagadka nie należy do łatwych, ponieważ obrazek jest utrzymany w brązowo-białej kolorystyce i składa się z ogromnej ilości łączących się linii. Kreski w wielu miejscach nachodzą na siebie sprawiając, że tło zlewa się z pierwszym planem. Szybki rzut okiem na rysunek nie wystarczy, aby poprawnie zliczyć wszystkie zwierzęta. Konieczna jest dogłębna analiza.

Żeby udzielić dobrej odpowiedzi trzeba wykazać się nie tylko spostrzegawczością, ale także cierpliwością. Wiele osób potrzebuje sporo czasu, aby uważnie prześledzić każdy centymetr kwadratowy obrazka. Niektórzy kilka razy liczą konie i za każdym razem otrzymują inny wynik. Wielu poddaje się, bo nie jest w stanie policzyć zwierząt. Jaka w takim razie jest prawidłowa odpowiedź?

Ile widzisz koni?

Zgodnie z poleceniem zagadki nie ma podanego czasu, w którym należy przeliczyć liczbę koni znajdujących się na rysunku. Wiadomo jednak, że najbardziej zdolnym udaje się to zrobić w ciągu zaledwie 15 sekund. Większość osób potrzebuje jednak znacznie więcej czasu, aby stwierdzić, ile zwierząt kryje się na obrazku.

ile widzisz koni
Facebook

Poprawna odpowiedź

Policzyłeś już wszystkie konie? A może poddajesz się i chcesz już poznać poprawną odpowiedź? W porządku!

Aby szybko ustalić, ile zwierząt ukryło się pośród biało-brązowych plam trzeba policzyć ich nogi. Wówczas dużo łatwiej jest oddzielić ich ciała od niemal identycznego tła. Dopiero po oddaleniu rysunku można zauważyć, że znajduje się na nim aż pięć koni. Autorką rysunku jest artystka Bev Doolittle. Kobieta stworzyła swoje dzieło w 1975 roku i nadała mu tytuł „Pintos”.

Rozwiązywanie tego typu zagadek, to jeden z najprostszych sposobów na rozwijanie mózgu. Istnieją także inne metody, które mogą nam pomóc w doskonaleniu umysłu. Specjaliści podpowiadają, że świetnym sposobem jest m.in. mycie zębów przy użyciu niedominującej ręki czy celowe odwracanie kolejności zadań wykonywanych w ciągu dnia.

Można również spróbować nauczyć się nowych zapachów oraz zacząć nawiązywać więcej kontaktów z ludźmi. Udowodniono bowiem, że zbyt długa alienacja oraz popadanie w rutynę wpływają degradująco na mózg.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij