×

Pozorna zagadka matematyczna. Rozwiążą ją tylko nieliczni chociaż jest łatwa!

Ta zagadka matematyczna, którą opublikował jakiś czas temu Onet, wbrew pozorom nie wymaga dużych umiejętności matematycznych. Jest za to doskonałym testem na spostrzegawczość. Sprawdź, czy należysz do grona osób, które są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Sprawdź, czy jesteś spostrzegawczy

Wielu zagadnień możemy nauczyć się na pamięć. Wielu umiejętności nabywamy w szkole, jeszcze więcej uczymy się poza nią. Są jednak pewne rzeczy, które od dziecka jednym przychodzą z łatwością, podczas gdy inni muszą się mocno postarać, by sprostać zadaniu.

Spostrzegawczość to zdolność do rozpoznawania i różnicowania bodźców wzrokowych. Rozwijamy ją we wczesnym dzieciństwie, a wykorzystujemy przez resztę życia. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by rozwijać swoją spostrzegawczość, gdy czujemy, że nie radzimy sobie w określonych sytuacjach. No tak, ale kłopoty ze spostrzegawczością ciężko dostrzec, jeśli nie jest się, nomen omen, spostrzegawczym.

Nie wiesz, czy jesteś spostrzegawczy? Onet jakiś czas temu opublikował ciekawą zagadkę matematyczną, która pomoże ci znaleźć odpowiedź.

Pozorna zagadka matematyczna

Rozwiązywanie matematycznych łamigłówek zawsze przyprawiało cię o zawrót głowy? Ta zagadka jest nieco inna, ponieważ nie wymaga rozbudowanych umiejętności matematycznych. Wymaga za to wykazania się spostrzegawczością.

Tylko nieliczni potrafią odkryć zasadę, według której rozmieszczono liczby na poniższej planszy. Należysz do tego grona?

Spójrz na ten obrazek i zastanów się, jaka liczba powinna się znaleźć na żółtym polu. Nie poddawaj się zbyt łatwo!

Nie znasz rozwiązania? Podpowiadamy!

By udzielić właściwej odpowiedzi, planszę należy podzielić na cztery części, tak jak zrobiono to na rysunku poniżej.

Aby poznać liczbę, która znajduje się na ostatnim zewnętrznym polu, należy zsumować cyfrę ze środka z trzema sąsiadującymi z drugiego kręgu od środka. Na przykład: 3 + 6 + 4 + 5 = 18 (górne, lewe pole). Poszukując liczby z żółtego pola sumujemy cyfrę 3 (ze środka) z tymi, z którymi sąsiaduje w wyznaczonej ćwiartce. A więc jest to 9, 2 i 6. Sprawdzenie: 3 + 9 + 2 + 6 = 20. Wcale nie jest to takie trudne, prawda?

Lubisz rozwiązywać podobne zagadki? Jeśli tak, sprawdź ten test na spostrzegawczość. Pamiętaj – nasz mózg potrzebuje gimnastyki tak, jak nasze ciało!

Fotografie: Onet.kobieta.pl (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij