×

8 gestów, które faceci odczytują jako zachętę do flirtu. Panie często wykonują je nieświadomie

Gesty to nic innego, jak dowolne ruchy wykonane przez kogoś mające określone znaczenie. To właśnie za ich pomocą podświadomie komunikujemy wiele informacji. I tak oto możemy zaliczyć do nich chociażby zainteresowanie płcią przeciwną, które niekoniecznie musi przejawiać się za pomocą wypowiedzianych słów.

To one robią to najlepiej

Nie da się ukryć, że mistrzyniami pod względem gestykulacji zainteresowania płcią przeciwną są kobiety. Płeć piękna może pochwalić się całym wachlarzem gestów świadczących o tym, że druga osoba wpadła im w oko. Zwróciliście kiedykolwiek na nie uwagę?

Oto gesty, które świadczą o tym, że kobiecie podoba się jej rozmówca

Ułożenie nóg

Zwracałeś kiedykolwiek na to uwagę? Nie? To czas najwyższy zacząć, bowiem skrywa w sobie wiele cennych informacji. Kiedy kobieta jest zainteresowana swoim rozmówcą, kieruje kolana w jego kierunku. Po tym poznasz, że chciałby z Tobą dalej rozmawiać i być może poznać Cię nieco bliżej.

Pixabay

Wypinanie biustu

W końcu biust to atrybut kobiety. Wypinanie go ma więc na celu zademonstrowanie kobiecego piękna i wyprostowanie całej sylwetki. W ten sposób płeć piękna pokazuje, że jest pewna siebie i wie, czego chce. Wszystkie te cechy automatycznie sprawiają, że mężczyzna jeszcze bardziej zaczyna zwracać na nią uwagę, choć czasami robi to zupełnie nieświadomie.

Zsuwanie buta

Kto by pomyślał, że w tym przypadku ma znaczenie takie zachowanie, jak zsuwanie buta. Otóż okazuje się, że kobiety robią to instynktownie, aby obnażyć delikatną kostkę i stopę, która może przykuć uwagę mężczyzny. Znaczenie ma tutaj również ruch. Jeśli jest subtelny i delikatny, czasami oznacza to niedwuznaczne myśli kobiety. Sytuacja jest zupełnie odwrotna, kiedy porusza się szybko i gwałtownie. Prawdopodobnie ma wtedy zły humor i lepiej się do niej nie zbliżać.

Odkrywanie barku

Odkryty bark działa na mężczyznę niczym płachta na byka. To gest, który uwiódł już niejednego faceta. Gest, który pokazuje, że kobieta skrywa w sobie coś pięknego i ma wiele do zaoferowania.

Pixabay

Pokazywanie szyi

I kolejna część ciała, której ekspozycja może być wyraźnym gestem dla mężczyzny. Mamy tutaj na myśli przechylanie głowy na bok lub przesuwanie dłonią po szyi, co ma podkreślić jej piękno w oczach płci przeciwnej. Te ruchu pokazują także, że kobieta ufa swojemu towarzyszowi – szyja to wrażliwe miejsce, które staramy się chronić, a ona nie ma najmniejszych obaw co do tego, aby ją uwydatnić.

Zabawa biżuterią

Kiedy kobieta bawi się biżuterią, nie oznacza nic innego, jak fakt, że kobieta czuje się bardzo komfortowo przy swoim rozmówcy. Warto zwrócić na to uwagę, bowiem dla każdego mężczyzny powinien być to sygnał i zachęta do dalszej konwersacji. Kto wie, być może przerodzi to się w coś więcej.

Poprawianie ubioru lub włosów

Takie zachowanie ma przyciągnąć wzrok mężczyzny do włosów lub danej, poprawianej części ciała. Sęk w tym, że niekiedy kobieta może robić to zupełnie nieświadomie – może to świadczyć o zdenerwowaniu, a nawet rozdrażnieniu, co powinno być wyraźnym sygnałem dla jej towarzysza. Jeśli natomiast robi to celowo, wzrok kieruje się w pierwszej kolejności ku temu co dynamiczne niż statyczne.

Wikipedia

Oblizywanie warg

No i w końcu gest, który zwróciłby uwagę każdego faceta! Oblizywanie i przegryzanie warg, a także powolne jedzenie posiłków to nic innego, jak gra z mężczyzną, który wpadł w oko kobiecie. Kobiecie, która wyraźnie daje do zrozumienia, że jest zainteresowana swoim rozmówcą na tle seksualnym.

Interpretacja gestów

Warto pamiętać, że wymienione wcześniej gesty i ich interpretacja mogą oznaczać o wiele więcej rzeczy. Dla przykładu, jeśli kobieta poprawia sobie włosy w Twojej obecności, niekoniecznie musi to oznaczać, że wpadłeś jej w oko i chce Cię bliżej poznać. Przypisywanie danemu zachowaniu wyłącznie jednego znaczenia, jest niczym innym, jak krzywdzącą nadinterpretacją. We wszystkim należy zachować więc umiar, jednak nie zmienia to faktu, że powyższe zachowania mogą być zachętą do flirtu.

Spotkałeś się z tego typu zachowaniami ze strony płci przeciwnej? Jak to odebrałeś?

Może Cię zainteresować

zamknij