×

Wykorzystywał 8-letnią córkę sąsiadów. 6 lat później dziewczynka sama wymierzyła mu karę

W listopadzie 2010 roku 51-letni wtedy Zabhullah Boota, ojciec dwójki dzieci, został uznany za winnego. Mężczyznę oskarżono o molestowanie seksualne 8-letniej dziewczynki. Pomimo wyroku skazującego, 51-latek nie trafił do więzienia. Skończyło się na 2 latach w zawieszeniu i adnotacją w rejestrze osób, które popełniły przestępstwo na tle seksualnym. Nie to było jednak w tym wszystkim najgorsze.

Powrót do miejsca zamieszkania

Mężczyzna wyszedł na wolność, a tym samym powrócił do swojego domu w Bradford, w Wielkiej Brytanii, gdzie znów zamieszkał w sąsiedztwie wykorzystywanej dziewczynki. Wyobrażasz sobie, co musiała czuć, kiedy się o tym dowiedziała?

Prawdziwy koszmar

W październiku 2011 roku matka dziewczyny udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że życie w sąsiedztwie gwałciciela bardzo negatywnie wpłynęło na kondycję psychiczną jej córki.

Moja córka zostaje wykorzystywana seksualnie, a sędzia pozwala mu wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Przecież on jest pedofilem. Gdzie jest sprawiedliwość?! Odebrał jej niewinność. Ona nie jest w stanie zaufać już żadnej dorosłej osobie. Żadne dziecko nie powinno przechodzić przez to, co przeszła moja córka

Sześć lat później

Kiedy dziewczynka skończyła 14 lat, postanowiła własnoręcznie wymierzyć karę swojemu oprawcy. Podeszła do mężczyzny, gdy ten stał na progu swojego domu, i ugodziła go nożem na oczach dwójki jego dzieci, mówiąc, że go zabije. I choć wbity w klatkę piersiową nóż przeciął główną tętnicę odprowadzającą krew z serca, ratownikom udało się zatrzymać krwotok i uratować życie mężczyzny.

Los nastolatki

Kiedy 14-latka trafiła na komisariat policji, była przekonana, że zabiła Boota i od razu przyznała się do winy. Dziewczynka początkowo została oskarżona o próbę zabójstwa, jednak okoliczności, w jakich do tego doszło i fakt, że mężczyzna przeżył, sprawiły, że Sędzia Sądu Koronnego w Bradford, Jonathan Durham, odmówił obciążenia nastolatki kosztami procesu.

Jeśli ktokolwiek zmusi Cię do zapłaty, pokryję te koszty z własnej kieszeni. Przeszłaś przez naprawdę wiele… – powiedział podczas rozprawy

Do całej sytuacji odniósł się również adwokat nastolatki, Elyas Patel:

Tę nastoletnią dziewczynkę wymiar sprawiedliwości już raz zawiódł. Wysoki Sądzie, nie wolno dopuścić, by stało się tak i tym razem… Była głęboko skrzywdzona i przerażona. To, co zrobiła to akt desperacji i rozpaczy. Ten ekstremalny przypadek wymaga wyjątkowego potraktowania. Dzisiaj to skrzywdzone, pozbawione poczucia własnej wartości dziecko, błaga o pomoc

Pixabay

Wyrok dla dziewczyny

Sędzia ostatecznie skazał 14-latkę na dwuletni pobyt w Ośrodku Rehabilitacji Młodzieży, gdzie będzie przebywać pod stałym nadzorem wyznaczonych do tego osób.

Ugodziłaś go w okolice serca. Na szczęście nie odebrałaś mu życia. Dzięki doskonałej pracy lekarzy udało się go ocalić i przywrócić mu zdrowie – dodał na zakończenie sędzia

Polecane

Może Cię zainteresować