×

W 1987 roku znaleziono zmasakrowane ciało 4-latki. Dopiero po 29 latach prawda wyszła na jaw

11 sierpnia 1987 roku pracownicy utrzymania francuskiej autostrady A10 dokonali przerażającego odkrycia. W rowie znaleźli ciało malutkiej dziewczynki. Było ukryte pod kocem. Znajdowało się na trasie między Paryżem, a Tours.

Przeszła gehennę

Dziewczynka miała na sobie krótkie spodenki i koszulkę, a na jej ciele znajdowały się liczne rany i blizny. Widać było, że maleństwo przeżyło prawdziwą gehennę. Patolodzy w czasie sekcji zwłok nie mogli uwierzyć własnym oczom. Dziecko było przypalane żelazkiem i miało wiele śladów po ugryzieniach przez człowieka. Według nich śmiało można było mówić o przypadku antropofagii, czyli praktyce zjadania osobników z własnego gatunku.

Śledztwo na szeroką skalę

Policja francuska była bardzo zdeterminowana, aby znaleźć zwyrodnialców, którzy dopuścili się tak ohydnych czynów na bezbronnym maluszku. Rozpoczęło się śledztwo na ogromną skalę. Funkcjonariusze zaczęli odwiedzać szkoły, lekarzy i opiekunów. Nie mogli jednak znaleźć choćby najmniejszego tropu. Zwiększono poszukiwania nawet do innych krajów. Zdjęcie dziewczynki opublikowano aż w 30 innych państwach. Na próżno. Nic nie mogli znaleźć. Całe śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Przypadkowo odkryto prawdę

W 2016 roku coś się zmieniło. Pewnego dnia aresztowano mężczyznę. Pobrane próbki jego DNA wskazywały na to, że jest on spokrewniony z dziewczynka, której ciało znaleziono w 1987 roku. Okazało się, że jest on jej bratem. Dzięki temu śledczy dotarli do rodziców rodzeństwa. Po krótkim śledztwie okazało się, że mała dziewczynka, która widniała w rodzinnej dokumentacji, zniknęła. Ślad dosłownie po niej zaginął.

Zatrzymano rodziców

We wtorek policja zatrzymała 60-letnią parę – rodziców zmarłej dziewczynki. Oboje usłyszeli kilka zarzutów – przemocy wobec osoby nieletniej poniżej 15 roku życia, zabójstwa oraz ukrycia ciała.

Wciąż jednak niewiele wiadomo o tej sprawie. Francuska prasa pisze jedynie, że dziewczynka nazywała się Ynass. W roku jej zaginięcia miała już dwie siostry. Dziś miałaby 5 rodzeństwa.

Może Cię zainteresować