×

12 najgorszych rzeczy, które przytrafiły się nianiom. Praca opiekunki to niełatwe zadanie

Wielu osobom wydaje się, że bycie nianią jest takie łatwe i przyjemne. Wystarczy przecież lubić dzieci i mieć do nich podejście. Jednak opieka nad maluchami może okazać się ciężką pracą. Dzieci potrafią dać w kość, a samo zajmowanie się nimi to ogromna odpowiedzialność.

Zdarzają się też sytuacje, których opiekunki wolałyby uniknąć. Często okazują się krępujące i z pewnością rodzice dziecka nie są zachwyceni takim obrotem spraw. Zobaczcie sami do czego przyznało się kilka niań. Podobno to najgorsze rzeczy, które im się przydarzyły!

#1 Śpiąca królewna

„Opiekowałam się dzieckiem i kiedy jego rodzice wrócili do domu zastali mnie śpiącą na kanapie. Nie sądzę, żeby wydali mi pozytywne referencje”

#2 Nieświeże mleko

„Zajmowałam się moją siostrzenicą. Przypadkiem wyrzuciłam mleko, które moja siostra odciągnęła przed wyjściem. Byłam przekonana, że jest nieświeże! Finalnie nie miałam czym nakarmić jej córki”

#3 Winna

„Kilka lat temu zatkałam toaletę w domu, w którym opiekowałam się dzieckiem. Całą winę zrzuciłam na małą dziewczynkę”

#4 Zdradziecki rysunek

„Kiedyś chciałam zarobić dodatkowe pieniądze, więc zgodziłam się opiekować dzieckiem. Pod nieobecność rodziców zjadłam wszystkie pączki, które zostawili na ladzie. Sprawa nigdy nie wyszłaby na jaw, gdyby nie to, że dziecko narysowało całą scenę i pokazało swoim rodzicom”

#5 Nieuważna ciocia

„Pewnego ranka siostra zostawiła syna pod moją opieką. Siostrzeniec płakał wniebogłosy, więc chciałam go wziąć na ręce, by trochę się uspokoił. Przypadkiem go upuściłam, ale na szczęście nie płakał tak bardzo”

#6 Straszliwe odgłosy

„Więc zajmowałam się 2-letnim chłopcem. Nie mogłam wytrzymać i puściłam bardzo głośnego bąka. Przeraził się tak bardzo, że zaczął płakać i nie chciał się do mnie zbliżać przez jakieś 3 godziny”

#7 Dowody zbrodni

„Opiekowałam się młodszym kuzynem. Akurat miałam okres i poszłam do toalety, ale zapomniałam spuścić wodę. Później 7-latek wybiegł z łazienki krzycząc, że czyjś zakrwawiony palec pływa w muszli”

#8 Ważna chwila

„Kobieta, której dzieckiem się opiekowałam, zwolniła mnie, bo pod jej nieobecność maluch zrobił pierwsze kroki. Zachęcałam go do tego, a ona miała żal, że nie mogła tego zobaczyć, bo nie uwieczniłam całej sceny”

#9 Zakupoholiczka

„Był dzień wielkich promocji, więc wzięłam dziecko ze sobą do sklepu. W połowie drogi powrotnej zorientowałam się, że zapomniałam go zabrać ze sklepu. Na szczęście gapił się na telewizory w dziale elektronicznym”

#10 Kochankowie

„Zaprosiłam chłopaka do domu, w którym zajmowałam się dzieckiem. Jednak mama dzieciaka wróciła wcześniej, bo o czymś zapomniała. Na szczęście chłopak ukrył się za kanapą, więc nikt nas nie przyłapał”

#11 Milczenie kosztuje

„Kiedyś, podczas niańczenia dzieci, przypadkiem przeklęłam. Te dzieciaki ciągle powtarzały brzydkie słowo, więc zaczęłam im płacić, by siedziały cicho”

#12 Nieuważna niania

„Przypadkowo zamknęłam dziecko na balkonie na ponad godzinę. Byłam przekonana, że śpi na górze!”

Może Cię zainteresować