×

Większość ludzi po opuszczeniu samolotu wyrzuca kartę pokładową na lotnisku. To duży błąd!

Aby wejść na pokład samolotu niezbędny jest dokument, który potwierdzałby Twoją osobowość – paszport lub dowód osobisty. Ale to nie wszystko… Musisz mieć ze sobą również kartę pokładową bez której nigdzie nie polecisz.

Oczywiście, na lotnisku możesz ją udostępnić w wersji elektronicznej, jednak wciąż wiele ludzi drukuje ten niezbędny dokument potwierdzający m.in. zakup biletu.

appsblog

Okazuje się, że najbezpieczniej jest zabrać kartę pokładową do domu i tam ją porządnie zniszczyć! Mało kto wie, że takowy wydruk zawiera wiele cennych informacji na temat podróżującego, które można z łatwością odczytać.

Wystarczy w tym celu pobrać specjalną aplikację mobilną i zeskanować kartę.

Youtube / USA Today

W ten sposób poznamy takie informacje, jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres email, informacje dotyczące lotu oraz wiele innych, które mogą zostać wykorzystane bez naszej zgody.

Youtube / USA Today

Udostępnij tę wiadomość dalej! Niech jak najwięcej Twoich bliskich podróżujących dowie się, że karty pokładowe kryją w sobie wiele cennych informacji na ich temat. Z pewnością nie życzyliby sobie, aby były one przekazywane dalej.

Może Cię zainteresować

zamknij