×

Załamanie pogody na Mazowszu. W wypadkach na drogach zginęło aż 7 osób

Warunki pogodowe zaskoczyły dzisiaj mieszkańców Mazowsza. Przez województwo przeszła silna burza śnieżna. Poza śniegiem, towarzyszył jej mocny wiatr oraz gwałtowne opady gradu. Taka pogoda doprowadziła do tragicznych warunkach na drogach. Zamarzające opady sprawiły, że na jezdni pojawiła się „szklanka”, a widoczność była bardzo ograniczona. Doszło do kilku poważnych wypadków, niestety także tych śmiertelnych.

Policja apeluje o ostrożność

Przed okropnymi warunkami na drogach, kierowców na Twitterze ostrzegła mazowiecka policja:

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem powodują bardzo trudne warunki na drogach. Zwolnijmy. W ciągu kilkudziesięciu minut na mazowieckich drogach doszło do czterech poważnych wypadków, w których brało udział dziesięć osób – sześć NIE ŻYJE

Tragiczny bilans

Pierwszy wypadek miał miejsce o 14:15 w okolicach Mławy, na drodze krajowej nr 7. Ciężarówka Volvo zderzyła się z samochodem osobowym marki KIA. Wypadek był tragiczny w skutkach. Po zderzeniu doszło do zapłonu samochodu osobowego, w wyniku pożaru na miejscu zginął kierowca oraz dwóch pasażerów.

Do następnego zdarzenia doszło w Sochaczewie około 14:30. Samochód potrącił 14-latkę na drodze krajowej nr 92 w kierunku Warszawy. Do dziewczynki wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale niestety zmarła w drodze do szpitala.

Z kolei na drodze powiatowej w Ostrołęce, panowanie nad kierownicą straciła 49-latka. Przez utratę kontroli nad pojazdem wypadła z drogi, po czym uderzyła w drzewo. Kobiety nie udało się uratować.

Do kolejnego wypadku doszło około 15:20 w rejonie Ostrowi Mazowieckiej. Bus zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Kierowca i pasażer busa zginęli na miejscu. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 627.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach.

__________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować