×

Wypadek na parkingu pod Opolem. Aż strażacy złapali się za głowy na jego widok!

Wypadek na parkingu pod Opolem. Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek 1 sierpnia przed marketem budowlanym w Zdzieszowicach. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, zastali nietypowy widok. Samochód „zaparkował” na dachu innego pojazdu. Jedna osoba została poszkodowana.

Wypadek na parkingu pod Opolem. Co się stało?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 sierpnia br. na parkingu przed marketem budowlanym przy ul. Filarskiego w Zdzieszowicach w województwie opolskim. Zderzyły się tam dwa samochody, które dodatkowo uderzyły w trzeci zaparkowany pojazd.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach otrzymała o godz. 18:05. Zaledwie minutę później do wypadku zostały zadysponowane dwa zastępy strażaków z JRG Krapkowice oraz dwa zastępy z OSP KSRG Żyrowa. Ponadto, w działaniach brały udział dwa patrole Policji i jeden Zespół Ratownictwa Medycznego.

W nietypowym zdarzeniu uczestniczyło pięcioro podróżnych. Jedna osoba została poszkodowana, dlatego przetransportowano ją karetką do szpitala.

61/2022 01.08.2022r o godz 18:06 zostaliśmy zadyponowani przez PSK w Krapkowicach do Zdzieszowic na ul. Filarskiego do zderzenia dwóch pojazdów samochodowych, które dodatkowo uderzyły w 3 pojazd zaparkowany na parkingu obok marketu Mrówka. W wyniku tego zdarzenia została poszkodowana jedna osoba, która została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Wyjechaliśmy zastępami MAN GBARt 2,5/16 i FORD GLBM 0,4/0,65 w łącznej obsadzie 11 osobowej. W działaniach brały udział również zastępy z 2x JRG Krapkowice, 2x patrol policji i 1x ZRM.

– czytamy na profilu facebookowym OSP KSRG Żyrowa.

Samochód „zaparkował” na innym pojeździe. Jak do tego doszło?

Kolizje na parkingach zdarzają się dość często, jednak to, co wydarzyło się w Zdzieszowicach pod Opolem nie miało nic wspólnego z klasyczną stłuczką. Nawet służby ratunkowe, które przybyły na miejsce zdarzenia, były bardzo zaskoczone.

Widok, jak zastali strażacy był nietypowy. Okazało się bowiem, że samochód „zaparkował” na dachu innego auta. Opublikowane przez KP PSP w Krapkowicach zdjęcia robią wrażenie.

O godzinie 18:05 SK KP PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Zdzieszowicach. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy wjeździe na parking marketu budowlanego.

Widok zastany przez strażaków był nietypowy co widać na zdjęciach. W zdarzeniu uczestniczyło pięcioro podróżnych. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

W działaniach brały udział po 2 zastępy z JRG Krapkowice i z OSP KSRG Żyrowa.

– poinformowała na Facebooku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Wypadek na parkingu pod Opolem
Facebook/KP PSP w Krapkowicach
Wypadek na parkingu pod Opolem
Facebook/KP PSP w Krapkowicach

Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci. Na razie nie wiadomo, kto był winowajcą.

Źródła: www.rmf24.pl, www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij