×

Autokar z polskimi turystami w Turcji spadł ze skarpy. Jest wiele ofiar

Wypadek autokaru z Polakami w Turcji na trasie z Antalyi do Kemer. Autobusem podróżowało 38 rodaków, a 30 z nich trafiło do szpitala. Trzy osoby były w stanie ciężkim, a jedna z nich wymagała przeprowadzenia operacji ratującej życie.

Wypadek autokaru z Polakami

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 17:30 lokalnego czasu w miejscowości Kemer w tureckiej prowincji Antalya. Według informacji od lokalnych władz, kierowca stracił panowanie nad autokarem, który w efekcie spadł z 20-metrowej skarpy. Po wypadku, na drodze zatrzymało się wielu pojazdów, a świadkowie próbowali pomóc poszkodowanym. Ruch na trasie został zatrzymany na ponad godzinę, a autokar usunięto ze skarpy za pomocą dwóch dźwigów.

wypadek autokaru z polakami w turcji
Twitter

W wypadku autobusu 30 polaków zostało rannych

W autokarze znajdowało się 41 pasażerów. 38 z nich to turyści z Polski, pozostałe osoby pochodzą z Rosji i Norwegii. Zgodnie z informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podanymi w środę rano przez Ewę Suwarę, rannych w wypadku zostało 30 Polaków. Jedna z nich jeszcze we wtorek przeszła poważną operację, ponieważ odniosła obrażenia zagrażające życiu:

Nie ma żadnych ofiar śmiertelnych wśród Polaków. Autokarem podróżowało 38 turystów z Polski, a także rezydent, który również jest Polakiem. 30 osób trafiło do szpitala. Poddano je diagnozie i siedem osób pozostaje w szpitalu. Spośród nich trzy są w stanie ciężkim. Wczoraj jedna była w stanie zagrażającym życie: przeszła pozytywnie ciężką operację. Dziś już nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo. Cztery osoby mogą już dziś wyjść ze szpitala

wypadek autokaru z polakami w turcji
Twitter

Wypadek autokaru z Polakami – kontakt z bliskimi

Pozostałe osoby poszkodowane w wypadku wróciły już do hoteli i są pod opieką rezydentów. Przyczyny wypadku mają zostać ustalone w ciągu najbliższych kilku dni.

MSZ nie uruchomił specjalnej infolinii dla rodzin osób, które podróżowały autokarem. Rzeczniczka ministerstwa zapowiedziała, że osoby, które chciałyby skontaktować się z bliskimi i uzyskać informację na temat wypadku, powinny skontaktować się z dyżurnym wydziału konsularnego ambasady RP w Turcji, czyli zadzwonić pod numer +90 530 469 18 81.

Może Cię zainteresować

zamknij