×

Kształt i ogólny wygląd ucha, jest w stanie zdradzić wiele na temat Twojego zdrowia i nie tylko

Istnieją neurologiczne powiązania pomiędzy konkretnymi punktami ludzkiego ciała, a narządami wewnętrznymi. Choć wydaje się to dziwne i niewiarygodne, dzięki obserwacji uszu można ocenić aktualny stan zdrowia, a nawet przewidzieć przyszłe problemy z nim związane!

Postanowiliśmy więc zebrać kilka najważniejszych informacji na temat ludzkich uszu, które pomogą Ci lepiej oszacować swój stan zdrowia.

Co uszy mogą powiedzieć o Twojej osobie?

Mogą posłużyć jako dowód tożsamości. Gdy się rodzimy nasze uszy są w pełni ukształtowane. Wraz z upływem lat nie zmieniają się, choć ich płatki mogą nieco opaść. To czyni je doskonałym elementem identyfikacji danej osoby (podobnie jak odcisk palca).

Recesywne i dominujące geny. Według badań, płatki uszu przyłączone bezpośrednio do głowy są uważane za cechę recesywną, natomiast te, które „zwisają” – dominującą.

Choroby wieńcowe. Jeśli masz przekątną, wgniecioną małżowinę, prawdopodobnie cierpisz na chorobę wieńcową.

Niedobór witamin i wapnia. Jeśli Twoje uszy są bardzo blade, może to oznaczać, że cierpisz na niedobór witamin i wapnia.

Problemy z nerkami. Jeśli Twoje uszy są czerwone w zwyczajnych warunkach, może to oznaczać, że masz problemy z nerkami.

Zaburzenia pracy mózgu. Jeśli Twoje uszy przybrały głęboki, czerwony kolor, mogą być oznaką utraty pamięci, ciągłych bólów głowy lub problemów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem mózgu.

Zapalenie chrząstki ucha jest specyficznym objawem choroby zwanej nawracającym zapaleniem wielochrząstkowym.

Refleksologia ucha

Refleksologia uszu jest tak samo skuteczna jak refleksologia rąk czy stóp stosowana w łagodzeniu stresu i bólu. Istnieje ponad 200 punktów akupunktury na każdym uchu. Łączą się one z różnymi narządami układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki wywarciu odpowiedniego ciśnienia na danych punktach można rozwiązać wiele problemów zdrowotnych, fizycznych i emocjonalnych.

Poniższy obrazek przedstawia umiejscowienie wybranych punktów odpowiedzialnych za poszczególne części ciała.

Mapka zawiera bardzo dużo punktów stymulacji, dzięki którym możesz nauczyć się odpowiednio masować swoje ucho, aby rozwiązać proste problemy, takie jak np. ból głowy.

Oczywiście, gdy ból nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem.

Drobne bóle załagodzisz uciskając palcami na punkty widoczne na powyższym obrazku:

  1. Plecy i ramiona
  2. Narządy wewnętrzne
  3. Stawy
  4. Zatoki i ból gardła
  5. Problemy z trawieniem
  6. Głowa i serce

Może Cię zainteresować