×

6 zaskakujących pytań dzieci, które zagięły niejednego rodzica. Umiesz na nie odpowiedzieć?

Dzieciaki postrzegają świat zupełnie inaczej. Interesują je rzeczy, na których my, dorośli z reguły w ogóle się nie skupiamy.

Dziecięca ciekawość nie ma granic. Ciągle zadają pytania i oczekują natychmiastowej odpowiedzi, koniecznie takiej, która w ich opinii będzie satysfakcjonująca. Prawda jest taka, że choć wiemy, jak działa świat, to często na pytania pociech nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.

Zobaczcie, jak poradzić sobie z niektórymi pytaniami. Wiele osób będzie zaskoczone i przy okazji dowie się czegoś ciekawego.

Dlaczego nosimy bieliznę?

Underwear

Właśnie, dlaczego? Oprócz komfortu i pewności, że wszystko pozostaje na miejscu, bielizna także chroni nasze intymne obszary przed zakażeniami. Odnosząc się do historii, to higiena była głównym powodem jej noszenia. Ubrania były drogie, ludzie często nie zmieniali ich przez długi czas, a kąpiel zdarzała się raczej od święta. Choć czasy się zmieniły, koncept pozostał ten sam.

Dlaczego woda się nie pali?

Water

Woda jest wynikiem reakcji chemicznej utleniania wodoru przez tlen i wytwarza ciepło. Z racji, że ciepło zostało oddane, woda nie pali się w naturalnych warunkach.

Dlaczego niebo jest niebieskie?

Skies

Gdy promienie słoneczne wchodzą do atmosfery naszej planety, zostają rozproszone i załamane. Światło słoneczne początkowo jest białe, dzieli się jednak na siedem kolorów. Niebieski jest znacznie bardziej rozproszony niż pozostałe kolory, dominuje kolorystykę nieba.

Dlaczego astronauci „dryfują” w kosmosie?

astronaut

Grawitacja Ziemi wpływa na wszystkie obiekty na orbicie. Efekt nieważkości jest obecny, gdyż astronauci rzeczywiście „spadają” na powierzchnię Ziemi. Jednak wysokość, na której się znajdują sprawia, że zachowana jest ciągłość. Inaczej mówiąc, wyobraźcie sobie spadającą windę. Osoba wewnątrz kabiny również doświadczyłaby chwilowej nieważkości. Z astronautami jest dokładnie tak samo, tylko, że efekt jest stały.

Czemu włosy nie mogą być naturalnie zielone?

hair

Ludzkie włosy zawierają pigmenty, które są jedynie czarne, brązowe, rude lub blond. Włosy także zawierają pęcherzyki powietrza, które w połączeniu z pigmentami określają kolor. Natura sprawiła, że żadne z połączeń nie może skutkować zielonymi włosami.

Dlaczego śnieg jest biały?

Snow

Kiedy patrzymy na pojedynczy płatek śniegu, jest on przezroczysty. Jednak pojedyncze płatki zbite ze sobą odbijają światło słoneczne, które naturalnie jest białe.

Może Cię zainteresować