×

31-latek tuż przed startem wrzucił monety do silnika samolotu. Monitoring go zdradził

W czasie lotu samolotem każdy liczy na to, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Niektórzy z nas są przerażeni podróżą w przestworzach bardziej niż inni. Zdarza się też, że część wierzących podróżnych modli się przed startem. W przypadku większości religii to ogranicza się do wypowiedzenia konkretnych słów, jednak pewien 31-latek poszedł o krok dalej.

Niecodzienne zjawisko

Pasażer lotu krajowego na chińskim lotnisku w Hubei został przyłapany na wyrzucaniu trzech monet w czasie, gdy razem z rodziną wsiadał do samolotu. Wszystko zostało nagrane przez kamery pokładowego monitoringu.

Pomylił silnik ze studnią?

Na nagraniu widzimy, że gdy mężczyzna podchodzi do drzwi kabiny, sięga do kieszeni i wrzuca trzy monety do wąskiej szpary w samolocie. Zaraz za nim podąża jego żona niosąca na rękach dziecko.

Mężczyzna został przyłapany, a w wyniku jego działań lot z Hubei do Urumqi został opóźniony o 40 minut. Tym samym 31-latek wydłużył podróż 101 pasażerów samolotu. Monety zostały znalezione na ziemi, w pobliżu silnika samolotu, po tym jak ochroniarze zaalarmowali obsługę lotu o dziwnym zachowaniu 31-latka.

Wszystkiemu winna teściowa

Niefrasobliwy pasażer powiedział później policji, że jego teściowa nalegała, by rzucił monety w ramach modlitwy o szczęśliwy lot, ponieważ była to pierwsza podróż ich małego dziecka. Sami zobaczcie ten niecodzienny rytuał:

Trafił do więzienia

31-latek dostał karę 10 dni pozbawienia wolności, za narażenie bezpieczeństwa pasażerów. Gdyby udało mu się trafić monetami do silnika samolotu, mógłby poważnie zniszczyć maszynę. W sprawie wypowiedział się profesor lotnictwa, jednego z chińskich uniwersytetów:

Silnik mógłby wpaść w drgania, stracić prędkość lub nawet zatrzymać się w czasie lotu, gdyby monety zostały wciągnięte do rdzenia. To naraziłoby wszystkich na ogromne niebezpieczeństwo

Co ciekawe, to nie pierwszy przypadek, kiedy w Chinach ktoś próbuje wrzucić do silnika samolotu monety na szczęście. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zdarzyły się dwie takie sytuacje. W wyniku jednej z nich samolot w ogóle nie wystartował.

Dobrze, że obsługa chińskich lotnisk jest wyczulona na to niecodzienne zjawisko.

Może Cię zainteresować

zamknij