×

„Trynkiewicz na prezydenta!”. Skandaliczny wpis Pawłowicz wywołał w sieci burzę

Wybory samorządowe już za nami. Wiadomo, że PiS wygrał wybory do sejmików wojewódzkich. Partia musiała jednak uznać wyższość innych w przypadku większości dużych miast, takich jak Poznań, Łódź czy nawet Warszawa. Teraz do wyników wyborów w wyjątkowo kontrowersyjny sposób postanowiła odnieść się na swoim Twitterze Krystyna Pawłowicz. Wszystko wskazuje na to, że są one dla niej nie do przyjęcia.

Co takiego napisała Pawłowicz?

Trynkiewicz na prezydenta ! Wielbiciele zboków,złodziejstwa,zalotnych chamów i zaprzańców wybiorą go już w pierwszej turze … Polsce na złość…

Sylwetka Mariusza Trynkiewicza

Mariusz Trynkiewicz to jeden z najsławniejszych seryjnych morderców w historii naszego kraju. Mężczyzna zabił czterech niewinnych chłopców, za co skazano go w lipcu 1988 roku na śmierć. Ostatecznie jednak karę tę na mocy amnestii zamieniono na 25 lat pozbawiania wolności.  Kiedy natomiast „wyszedł na wolność” został odizolowany od społeczeństwa na mocy ustawy o postępowaniu wobec osób stwarzających zagrożenie i trafił do ośrodka w Gostyninie.

Fala hejtu za wpis na Twitterze

Kiedy światło dzienne ujrzał wpis Pawłowicz, wiele osób zaczęło zadawać sobie pytanie, czy polska prawniczka odpowie za swój post, który według wielu został uznany za „mowę nienawiści”? Post, pod którym padło wiele mocnych słów. Niektórzy sugerowali nawet posłance, aby udała się na badania psychiatryczne, bo nikt o zdrowym rozsądku nie napisałby czegoś takiego.

Reakcja posła

Post posłanki nie umknął także uwadze posła PO, Cezaremu Tomczykowi, który uświadomił Krystynie Pawłowicz, że poda ją do Komisji Etykiety Poselskiej i zgłosi sprawę do Marszałka Sejmu.

Uważam, że szef klubu PiS Ryszard Terlecki powinien natychmiast usunąć Panią Poseł z klubu. Warszawiaków obraził już Suski, Kowalczyk, a teraz to. Co na to Patryk Jaki?

Może Cię zainteresować