×

Wojciech Cejrowski o protestach kobiet. „Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka”

Echa ostatnich wydarzeń w kraju nie milkną. Do sprawy odnoszą się kolejne znane osoby. Wojciech Cejrowski o protestach kobiet: „Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług”. Jego słowa wywołały kolejną burzę.

Dzika awantura w Sejmie

Uliczne zamieszki, wywołane czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, przeniosły się dzisiaj do Sejmu. Obrady zaczęły się po godz. 10. Atmosferę już na wstępie podgrzał marszałek Ryszard Terlecki, odnosząc się do symbolu błyskawicy, wykorzystywanego przez strajkujących przeciwko orzeczeniu TK.

Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS. Rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów

– powiedział marszałek.

Potem było tylko gorzej.

Podczas wystąpienia Joanny Scheuring-Wielgus doszło do incydentu. Na mównicę weszły posłanki Lewicy trzymające banery sprzeciwiające się orzeczeniu TK. Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego otoczyły kordonem. Krzyczały przy tym „To jest wojna!” oraz „Hańba!”.

Marszałek Sejmu natychmiast wezwał wszystkich do porządku i poprosił o interwencję Straż Marszałkowską. Z obrad wykluczono posła PO Sławomira Nitrasa i posłankę Klaudię Jachirę.

Sytuacja w Sejmie doskonale odzwierciedla nastroje społeczne. Konstruktywną dyskusję zastępują wrzaski, zamieszki i brak wzajemnego zrozumienia.

Wojciech Cejrowski o protestach kobiet

W sprawie protestu kobiet głos zabiera wiele znanych osób. Również wśród nich zdarzają się skrajne poglądy, pochodzące z dwóch stron barykady.

Świetnym przykładem jest wypowiedź znanego podróżnika Wojciecha Cejrowskiego, który postanowił odnieść się do ostatniego orzeczenia TK w sprawie aborcji oraz protestów kobiet.

Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem

– zaczął Cejrowski swój post na Facebooku.

To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach, brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść

– dodał.

Przy okazji oberwało się również posłom prawicy, których Cejrowski określił mianem „tanich, słabych, miękkich bolków”.

„Prawdziwa prawica” zaczyna się chować, wykręcać, lawirować, wycofywać – żeby tylko nie uronić z trudem uciułanych promili poparcia. Tanie, słabe, miękkie bolki. Pieski szukające smyczy

– podsumował podróżnik.

Na koniec Cejrowski zaapelował o modlitwę.

Nie lękajcie się. Bierzcie to na klatę, z Różańcem w łapie. Wytrwale.
Oni wrzeszczą, bluzgają plugastwem najgorszym – Ty trwaj; szeptem zmawiając Różaniec.

I nie lękaj się. Amen.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować