×

Lekarze namawiali ich do aborcji. 2 lata po porodzie nie żałują, że podjęli taką decyzję

Narodziny pierwszego dziecka są dla wielu rodziców ogromnym stresem i wyzwaniem. Nic w tym dziwnego, zawsze istnieje obawa, że coś może pójść nie tak. Przyszli rodzice jednak wielokrotnie modlą się o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem, a dziecko przyszło na świat w pełni zdrowe. Niestety, nie zawsze się tak dzieje…

Od razu po badaniu zaproponował aborcję

Sara Heller jest mamą małego Brody’ego. Gdy była w 24 tygodniu ciąży, lekarz podczas jednej z wizyt poinformował ją, że jej synek jest chory. USG wykazało, że malec ma rozszczep wargi oraz podniebienia. Medyk zaproponował jej także, aby rozważyła aborcję.

Dla niej był najpiękniejszy!

Sara i Chris byli oszołomieni po tym, co zobaczyli. Jednak przyszła mama wiedziała, że nie ma takiej możliwości. Stanowczo odmówiła lekarzowi i postanowiła, że nie zabierze szansy na życie swojemu synkowi.

Po urodzeniu synka Sara była zakochana w nim bez pamięci. Stwierdziła, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zmienić sposób, w jaki ludzie patrzą na niemowlęta z deformacją wargi. Ona była pewna, że jej synek mimo wszystko jest wyjątkowo piękny!

„Co jest nie tak z jego twarzą?””

Wiadomo, że zmiana poglądów ludzi nie należy do łatwych zadań. W niedługim czasie po porodzie Sara postanowiła pochwalić się swoim ukochanym synkiem. Gdy tylko opublikowała zdjęcie Brody’ego na Instagramie, jedna z osób zapytała w komentarzach: „Co jest nie tak z jego twarzą?”

Młoda mama zdradziła wtedy, że była w szoku, że ktoś mógł napisać coś takiego. Zdawała sobie jednak sprawę z tego, że nie może dać się ponieść emocjom. Postanowiła, że po prostu zignoruje tę wypowiedź.

Były też miłe sytuacje

Innym razem przydarzyła jej się sytuacja zupełnie przeciwna i bardzo miła. Sara postanowiła wyjść na wspólny obiad wraz ze swoim maleństwem i koleżankami. W czasie pobytu w lokalu kelner przyniósł kobiecie kawałek serwetki. Jej zawartość dosłownie ścięła ją z nóg. W poskładanym papierze znajdował się czek na 1000 dolarów i jedno zdanie: „Dla pięknego dziecka”. Sara do dziś dokładnie pamięta ten wzruszający i pełen emocji moment.

Łzy natychmiast napłynęły mi do oczu, a szczęście które mi towarzyszyło było nie do opisania

Operacje i zabiegi

Tak niespodziewany podarunek pomógł Sarze oraz jej mężowi, Chrisowi, opłacić pomoc medyczną dla synka. Dzięki temu mały Brody mógł przejść operację plastyczną. Oboje są i będą bardzo wdzięczni za gest, który tak bardzo im pomógł, do końca ich życia.

Choć Brody przeszedł już zabieg rekonstrukcji wargi, czeka go jeszcze kilka innych zabiegów, wewnątrz buzi. Dzięki nim będzie mógł czuć się już całkowicie swobodnie i wyglądać jak zupełnie zdrowy chłopiec.

Dziś Mały Brody wygląda jużtak, jakby od zawsze był całkowicie zdrowy. Jest pięknym i radosnym chłopczykiem, który uwielbia ludzi, zabawy i różnego rodzaju psoty.

Mały dzielny wojownik!

Czym jest rozszczepienie ust i podniebienia

Rozszczepienie ust i podniebienia tworzy się, w momencie, kiedy ich tkanki nie sczepiają się w czasie ciąży. Eksperci wciąż nie mają pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Statystyki pokazują, że rocznie z tego typu dolegliwością przychodzi na świat około 4440 dzieci. Takie maluchy są często poddawane licznym zabiegom, aby mogły nauczyć się jeść i rozmawiać.

Brawa dla małego bohatera i jego wspaniałych rodziców

Może Cię zainteresować

zamknij