×

Wkrótce powrót zimy! Ze wschodu nadciąga „arktyczna masa powietrza”

Wkrótce powrót zimy! Przed nami ostatni ciepły dzień w najbliższym czasie. Do Polski zbliża się arktyczna masa powietrza. Temperatura znów spadnie poniżej zera.

Wkrótce powrót zimy

Wiosna zapukała już do naszych drzwi i rozbudziła apetyt na więcej. Ale znane porzekadło „w marcu jak w garncu” przypomina o sobie już na początku miesiąca. Jeszcze przed weekendem czeka nas powrót zimy w pełnej krasie. Pojawią się opady śniegu, a temperatura spadnie poniżej zera. Wszystko za sprawą arktycznej masy powietrza znad Rosji.

Aura zacznie się zmieniać już jutro. Na północy kraju oraz w centrum będzie padać deszcz, który wraz z upływem godzin zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. W północnej części Polski w najcieplejszym momencie dnia do 5 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na południu kraju, ale nie na długo. 5 marca także na południe Polski dotrze deszcz ze śniegiem i śnieg.

Wkrótce wraca zima
Twitter

W dzień ochłodzenie obejmie cały kraj, w najcieplejszym momencie dnia na termometrach będzie jedynie od 1 do 4 stopni. Uczucie chłodu będą potęgować mocne podmuchy wiatru. Nocą temperatura spadnie poniżej zera. Na północy Polski termometry wskażą do minus 4 stopni Celsjusza.

IMGW przypomina również o obowiązujących ostrzeżeniach:

Mroźny, ale słoneczny weekend

Weekend przywita nas chłodem. Pora znów wyciągnąć rękawiczki i przeprosić się z ciepłą czapką!

Chociaż w sobotę i niedzielę słońca nie zabraknie, termometry wskażą nawet do minus 10 stopni poniżej zera. Tak będzie w kotlinach karpackich, a na północy kraju temperatura spadać będzie do minus 8 stopni Celsjusza. Na północnym wschodzie od minus 1 do 1 stopnia Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej będzie na zachodzie kraju. Tam na termometrach do 6 stopni.

Nadal nie przestanie nam towarzyszyć chłodny wiatr – umiarkowany, w sobotę północno-zachodni i północny, w niedzielę skręci na kierunki zachodnie i południowo-zachodnie. Zimowa aura z pewnością nie opuści nas aż do początku przyszłego tygodnia.

Wkrótce wraca zima
Twitter

Wygląda na to, że dzisiaj przed nami ostatni ciepły dzień w najbliższym czasie. A zatem warto się tym nacieszyć!

Fotografie: www.ventusky.com

Może Cię zainteresować

zamknij