Kategorie NewsyŻycie

Wkładają dzieci do worków, aby przenieść je przez rwącą rzekę. Ten widok mrozi krew w żyłach

Wielu ludzi nie docenia tego, co ma. Nie docenia, że ma dach nad głową, ma się w co ubrać i co zjeść. Mamy jednak dla Ciebie propozycję… Za każdym razem, kiedy pomyślisz sobie, jak bardzo jest Ci źle, przypomnij sobie o tym nagraniu z wioski Huoi Ha w północno-zachodnim w Wietnamie. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, możemy zobaczyć, jak lokalna ludność transportuje dzieci do szkoły w czasie pory deszczowej. Krótkie wideo dosłownie mrozi krew w żyłach!

Życie mieszkańców Huoi Ha

Kiedy przychodzi pora deszczowa w małej wiosce Huoi Ha, codzienne życie tamtejszych mieszkańców zmienia się o 180 stopni. Ludzie zostają odcięci wtedy bowiem od większych miejscowości. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą rzeki Nam Ma, która w skutek obfitych opadów zmienia się w rwący i niebezpieczny żywioł.

Wkładają dzieci do worków, aby przenieść je przez rwącą rzekę. Ten widok mrozi krew w żyłach

Transport uczniów

Porywista rzeka stanowi największe wyzwanie dla mniej więcej 50 uczniów, którzy muszą się przez nią przedostać, aby dotrzeć do szkoły. Zwykle pokonują oni ją na bambusowych tratwach. W porze deszczowej jest to jednak zbyt niebezpieczne, dlatego muszą radzić sobie w inny sposób. Mieszkańcy nie mają jednak wyjścia i muszą w jakiś sposób przeprawiać młodzież na drugą stronę. Wpadli więc na pomysł, aby umieszczać uczniów w dużych, plastikowych workach i przeciągać je na drugą stronę. Na krótkim materiale filmowym widać, o jak bardzo niebezpiecznym rozwiązaniu mowa.

Ta rzeka jest bardzo niebezpieczna. Mam nadzieję, że władze wkrótce zainwestują w mosty, by ludzie mogli podróżować bardziej dogodnie – mówi Vo Giong, włodarz wioski Huoi Ha

W głowie się nie mieści, że takie rozwiązania naprawdę istnieją i przez sporą część roku są stosowane niemal każdego dnia. To po prostu trzeba zobaczyć