×

Wieża Eiffla ewakuowana. Tajemniczy mężczyzna wspiął się aż na trzecie piętro

Wieża Eiffla została ewakuowana po tym, jak jeden ze śmiałków wspiął się na obiekt architektoniczny Paryża w poniedziałek około godziny 15:30. To właśnie wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna wszedł na teren wieży i jak gdyby nigdy nic rozpoczął wspinaczkę, kiedy znajdował się już na pierwszym piętrze.

Wieża Eiffla została ewakuowana
Twiiter

Mężczyzna, który wspiął się na budowlę, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin

Śmiałek przez kilka godzin wspinał się w górę, aż w końcu dotarł niemal do trzeciego piętra (prawie sam szczyt) potężnej budowli. Tam czekali już na niego strażacy oraz policyjna brygada śledcza i interwencyjna, która zatrzymała „bohatera” około godziny 21:30.

Wieża Eiffla została ewakuowana
Twitter

Komunikat dla zwiedzających

Firma obsługująca obiekt wydała komunikat, że obiekt ma być ponownie dostępny dla zwiedzających od wtorku rano. Ci, którzy zostali ewakuowani, otrzymają z kolei zwrot pieniędzy za bilety.

Wieża Eiffla została ewakuowana
Twitter

Wieża Eiffla została ewakuowana. To niepierwszy taki przypadek

Podobna sytuacja miała miejsce dwa lata temu. Wtedy również ewakuowana wszystkich zwiedzających. Powodem była obecność na filarze wieży młodego człowieka, który groził wówczas popełnieniem samobójstwa. Cała sytuacja miała jednak szczęśliwe zakończenie – funkcjonariuszom udało się nakłonić go do zejścia z budowli.

Nie ulega wątpliwości, że wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Szacuje się, że rocznie sprzedaje się nawet 7 milionów biletów, które upoważniają do wjazdu na poszczególne piętra budowli.

A Wy już mieliście okazję zwiedzić wieżę Eiffla? Jakie emocje Wam wtedy towarzyszyły?

Może Cię zainteresować

zamknij