×

Przeprowadziła eksperyment na sobie i zachęca kobiety do spania bez majtek. Mówi, że to zdrowe

Spać w majtkach czy bez – to pytanie pewnie zadaje sobie niewiele Polek, jednak już wkrótce może się to zmienić. Wszystko dzięki blogerce i pani ginekolog, Nicole Sochacki-Wójcickiej, znanej również jako mamaginekolog.

Spanie nago

Podobno spanie nago zmniejsza ryzyko infekcji, odchudza i pozytywnie wpływa na relacje z partnerem. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że jest zdrowe! Mamaginekolog wie o tym doskonale i namawia kobiety do przyłączenia się do akcji „wietrzenia narodowego”.

Wietrzenie narodowe

Choć nie ma żadnych dowodów na to, Nicole zapewnia, że spanie bez bielizny bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie tamtejszych obszarów. Wiele kobiet oprócz bielizny zakłada na noc wkładki higieniczne, co jedynie zwiększa ryzyko infekcji okolic intymnych i prowadzi do produkcji większej ilości śluzu.

To moje najulubieńsze zdjęcie z całego macierzyństwa. Chciałabym tym zdjęciem przyciągnąć waszą uwagę. Ponieważ dziś…

Opublikowany przez Mamaginekolog Czwartek, 15 lutego 2018

#teamspiebezmajt

Akcja cieszy się zaskakującą popularnością i w mediach społecznościowych już teraz można znaleźć mnóstwo zdjęć opatrzonych #teamspiebezmajt i #wietrzenienarodowe. Bezmajtkowa akcja bardzo przypadła do gustu kobietom i nie wątpimy, że ich partnerzy są równie zadowoleni. W końcu chodzi o zdrowie!

W trosce o zdrowie

Do Nicole przyłącza się coraz więcej pań i warto dodać kilka kwestii. Eksperci również dodają, że wietrzenie okolic intymnych zmniejsza produkcję śluzu, co utrudnia rozwój bakteriom i grzybom. Mamaginekolog swoje wnioski wyciągnęłA po 4-tygodniowym eksperymencie i do spania z pewnością majtek już nie założy.

A co z pościelą?

Wietrzenie może jedynie pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. Pościel z kolei powinno się zmieniać raz w tygodniu, o zabrudzenia więc nie należy się martwić.

Może Cię zainteresować

zamknij