×

WHO zabrało głos w sprawie wszelkich zakazów. Przestrzega państwa w tej kwestii

WHO w sprawie zakazów nie zabiera odgórnego stanowiska i nie ma konkretnych zaleceń dla poszczególnych krajów. Apeluje jednak o rozwagę w tej kwestii.

WHO w sprawie zakazów

Światowa Organizacja Zdrowia nie ma ogólnych zaleceń dla krajów i regionów dotyczących łagodzenia środków w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, ale wezwała ich, aby nie podnosili ich zbyt wcześnie. Christian Lindmeier, rzecznik prasowy WHO stwierdził, podczas wirtualnej konferecji prasowej odniósł się do obostrzeń. Stwierdził, że zbyt wczesne zniesienie zakazów może przynieść więcej złego niż dobrego:

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by nie rezygnować ze środków zbyt wcześnie, żeby uniknąć ponownego nawrotu epidemii.

To podobne do bycia chorym samemu. Jeśli się zbyt wcześnie wyjdzie z łóżka i wróci do aktywności, to choroba może wrócić i mogą pojawić się komplikacje.

Krytyka organizacji

Od początku pandemii WHO skupiało się na ogólnych zaleceniach dotyczących zdrowia. Promowało prawidłowe mycie rąk oraz informowało na bieżąco o wszelkich informacjach o koronawirusie. Obecnie na Światową Organizację Zdrowia spada ogromna fala krytyki. Niektórzy politycy oskarżają WHO o działanie zgodne z interesem Chin.

Wiceszef WHO Bruce Aylward w trakcie wywiadu telewizyjnego przez internet nie usłyszał pytania (bądź nie chciał) o pandemii na Tajwanie. Obecnie Tajwan jest niezależnym państwem od Chin, ale Chiny stale starają się tą autonomię naruszyć. To powoduje, że wiele krajów, które chcą mieć dobre relację z Państwem Środka udaje, że Tajwan nie istnieje. Aylward na ponowne pytanie odnośnie Tajwanu (po tym jak się rozłączył) stwierdził, że Chiny już zostały omówione.

W oczach wielu takie działanie zdyskredytowało WHO w opinii publicznej.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.aljazeera.com, londynek.net, www.rte.ie, www.sport.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij