×

Urządzenia tej firmy w każdej chwili mogą się zapalić! Zagrożonych jest aż pół miliona klientów

Amerykańska firma Whirlpool ostrzega klientów: ponad pół miliona pralek ma w sobie błąd fabryczny, który grozi pożarem! Jeśli masz jedną z tych pralek, powinieneś skontaktować się z z autoryzowanymi punktami naprawy.

Producent apeluje, by na razie wyłączyć pralki z prądu!

Whirlpool ostrzega klientów

Amerykański koncern bije na alarm: zagrożonych może być aż pół miliona klientów! Chodzi o pralki marek Hotpoint i Indesit. Firma apeluje, by pod żadnym pozorem nie korzystać z urządzeń!

To oczywiście rozwiązanie tymczasowe – pralki powinny być wyłączone do końca tego roku. W styczniu klienci muszą zgłosić się do autoryzowanych punktów naprawy, aby uzyskać pomoc.

Niektóre modele pralek Hotpoint i Indesit mają wadliwy system zamykania drzwiczek, który może ulec przegrzaniu. W efekcie może dojść do spięcia, a nawet pożaru!

Ponad pół miliona klientów zagrożonych

Firma Whirlpool twierdzi, że póki co, jedynym rozwiązaniem, które zapewni klientom pełne bezpieczeństwo, jest wyłączenie pralek z prądu.

Zagrożonych jest ponad pół miliona klientów! Problem dotyczy dokładnie 519 tys. pralek , które zostały dopuszczone do sprzedaży.

Koncern już teraz przyznaje, że wie o 54 przypadkach pożarów! Ale to nie koniec niespodzianek. 3 z pralek, które się zapaliły, było już naprawianych!

Ostrzeżenie koncernu obejmuje urządzenia, które zostały wyprodukowane w latach 2014 – 2018.

Polscy klienci również zagrożeni?

Według polskiego przedstawiciela firmy Whirlpool, problem w tej chwili dotyczy „jedynie” klientów z rynku brytyjskiego i irlandzkiego. Dotyczyć więc może tych Polaków, którzy kupowali pralki koncernu Whirlpool na Wyspach.

Przedświąteczna „niespodzianka” oczywiście nie spodobała się brytyjskim i irlandzkim klientom. W sieci zawrzało.

Polski przedstawiciel firmy twierdzi:

Bezpieczeństwo konsumentów jest priorytetem dla firmy Whirlpool.

Osoby, które zdecydują się zaryzykować i skorzystać z urządzenia, proszone są o nie rozgrzewanie wody do temperatury wyższej niż 20 C.

Walka o odszkodowanie

Koncern zarzeka się, że nie wszystkie pralki są niebezpieczne. Ale które nie są?

To wymaga dokładnego sprawdzenia. Póki co, na serwisach społecznościowych zawrzało. Jak twierdzi organizacja zajmująca się ochroną prawa konsumentów, klienci, którzy kupili wadliwe urządzenia, będą mogli starać się o odszkodowania wynikające z konieczności korzystania z pralni publicznych.

Jednak nie chodzi jedynie o straty materialne. Zagrożonych może być nawet zdrowie i życie klientów!

Przyczyną pożaru wieżowca Grenfell Tower w Londynie w 2016 roku, była przecież właśnie pralka marki Hotpoint!

W pożarze zginęły 72 osoby.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay,com

Może Cię zainteresować