×

Ważne ostrzeżenie GIS! Dotyczy popularnego produktu spożywczego z Żabki

Ważne ostrzeżenie GIS na temat popularnego produktu, w którym wykryto substancje groźne dla zdrowia. Jeśli go kupiłeś, lepiej sprawdź, czy nie posiadasz wadliwej partii!

Ważne ostrzeżenie GIS!

Ostrzeżenie dotyczy rodzynek, które pochodzą z Chile i są częścią „mieszanki studenckiej”. Jest to popularna przekąska, do kupienia w Żabce. Sprzedaż już wstrzymano, jednak jeśli kupiłeś wcześniej ten produkt, najlepiej go zwrócić do sklepu lub wyrzucić!

Chodzi o „Mieszankę studencką HAPS 30 g”, której dystrybutorem jest Żabka Polska sp. z o.o. Numery partii, których dotyczy ostrzeżenie, to: 20000891 (termin przydatności do spożycia – do 18.10.2020) i 20001326 (termin przydatności do spożycia – do 06.12.2020).

Apelujemy do wszystkich klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. Zwrotu produktów należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu, a za przyniesiony produkt otrzymają państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu produkt

— informuje Żabka w komunikacie do klientów.

Ważne ostrzeżenie GIS
Facebook

Substancja rakotwórcza w rodzynkach

„Pozytywne kalorie” – głosi hasło na opakowaniu. Jednak w tym przypadku brzmi to co najmniej ironicznie.

W rodzynkach, których użyto do produkcji przekąski, wykryto pozostałości pestycydu. Jak informuje portal abczdrowie.pl, informacja o groźnym „składniku” wykrytym w popularnym produkcie dotarła do Polski z Niemiec dzięki Systemowi Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Polskie służby zaalarmowano o tym, że podczas produkcji dwóch partii mieszanek studenckich użyto substancji, które mogą być groźne dla zdrowia.

W rodzynkach wykryto niebezpieczny poziom iprodionu- jednego z pestycydów nielegalnych w UE od dwóch lat. Pestycyd był składnikiem preparatów stosowanych do opryskiwania roślin i miał zwalczać m.in. szarą pleśń.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1272/2008, iprodion sklasyfikowano jako substancję rakotwórczą kategorii 2. Jak informuje portal stanwiedzy.pl, we wnioskach Urzędu wskazano, że iprodion należy sklasyfikować jako substancję rakotwórczą kategorii 1B.

Dystrybutor przeprasza klientów, ale to kolejna z sytuacji, gdy do naprawiania szkód dochodzi po czasie. Ilu klientów nieświadomie zjadło niebezpieczny produkt po tym, jak został dopuszczony do sprzedaży?

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować