×

Warto mieć młodszego partnera. To sposób na udany związek

Warto mieć młodszego partnera. Przynajmniej według naukowców, którzy przekonują, że kobiety żyjące w takich związkach są szczęśliwsze! Aby sprawdzić tę tezę, przyjrzeli się związkom dwustu pań.

Większość kobiet wychodzi za mąż za partnera, który jest od nich przynajmniej o rok lub też o kilka lat starszy. W społeczeństwie przyjęło się, że to mężczyzna, jako głowa rodziny, powinien być starszy od swej wybranki. Ale czy na pewno? Jeśli masz młodszego partnera, nie masz czym się martwić, a wręcz przeciwnie.

Ankieta wśród 200 kobiet

Amerykańscy badacze postanowili bliżej przyjrzeć się związkom heteroseksualnym, w których – wbrew utartym schematom – to partnerka jest starsza od partnera.

Przeprowadzili ankietę w gronie 200 kobiet. W grupie badawczej znalazły się zarówno kobiety, które umawiały się z młodszymi mężczyznami, jak i te, które miały partnerów starszych lub w swoim wieku.

Wyniki dla wielu mogą okazać się zaskoczeniem…

Warto mieć młodszego partnera

Z badań przeprowadzonych przez doktora Lehmillera wynika, że kobiety, które spotykają się z młodszymi mężczyznami, czują się szczęśliwsze. Jak to możliwe?

Przede wszystkim, w takiej relacji mają większą szansę na dominację. Tym samym czują się pewniej i mają w związku większe poczucie wolności i swobody.

Mężczyźni też są szczęśliwsi

Myli się jednak ten, kto pomyśli, że ten układ nie działa w dwie strony i wypada niekorzystnie dla mężczyzn, którzy mają starsze partnerki.

Z badania wynika, że młodszy partner czuje się szczęśliwy w relacji, w której odczuwa dreszczyk emocji i wciąż na nowo dąży do zaspokojenia dojrzalszej partnerki.

Już wcześniej naukowcy dowodzili, że takie pary doskonale sprawdzają się również w roli rodziców, a wiązanie się ze starszym partnerem to kwestia nie osobistego przekonania, a raczej presji społecznej i wiary w to, że „tak wypada”.

Warto mieć młodszego partnera. Tę tezę może potwierdzić sporo udanych związków znanych osób…

Źródła: brightside.me
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować