×

Vacuum challenge to nowe wyzwanie, które krąży w sieci. Jest śmiertelnie niebezpieczne

Co jakiś czas w Internecie pojawiają się kolejne wyzwania. Niestety niektóre z nich, takie jak chociażby tide pods challenge, są śmiertelnie niebezpieczne. Tym razem lekarze ostrzegają przed modnym vacuum challenge, które może doprowadzić do uduszenia.

Vacuum challenge zyskuje coraz większą popularność

Internetowe wyzwania to z pozoru niewinna zabawa. Niestety niektóre z nich są bardzo niebezpieczne. Mogą prowadzić do uszkodzenia ciała, a w najbardziej skrajnych wypadkach do śmierci. Tym razem na popularności zyskuje vacuum challenge.

Lekarze biją na alarm, ponieważ najnowsze wyzwanie może zebrać śmiertelne żniwo. „Zabawa” polega na tym, że dzieci wchodzą do plastikowych worków, a opiekunowie odsysają z nich powietrze odkurzaczem.

Nie rozumiemy, czemu niektórym dorosłym, zawinięcie kogokolwiek w worek i odessanie z niego powietrza, jawi się jako świetny pomysł. Wyzwanie wygląda bardzo niewinnie, a na filmikach wszyscy wydają się być mocno rozbawieni. Niestety mogą być o krok od tragedii.

Vacuum challenge jest szczególnie niebezpieczne

Eksperci podkreślają, że rodzice narażają dzieci na śmierć przez uduszenie. Worek, z którego odsysane jest powietrze, z łatwością może zacisnąć się na szyi i odciąć dopływ tlenu do mózgu. Wyzwanie skomentował amerykański Narodowy Instytut Zaburzeń Neurologicznych i Udaru:

Komórki mózgowe są niezwykle wrażliwe na niedobór tlenu i mogą zacząć obumierać w ciągu pięciu minut po odcięciu dopływu tlenu

W ferworze niemądrej zabawy można nie zauważyć, że osoba zawinięta w foliowy worek, zaczyna z trudem walczyć o oddech.

Nie dajmy się ponieść internetowym trendom i ostrzegajmy dzieci przed niebezpieczeństwem.

Może Cię zainteresować

zamknij