×

8-letnia Pei Yuanjin i jej siostra bliźniaczka Pei Yuantong z Pekinu wybrały się na wakacje do miejscowości Qingdao. Kilka dni temu, a dokładniej 5 sierpnia wraz z matką postanowiły odpocząć na niestrzeżonej plaży. Nikt jeszcze wtedy nie przypuszczał, że będzie to ich ostatni wspólny wypad, a dziewczynki przepłacą go życiem. Wystarczyła chwila nieuwagi ze strony matki, aby doszło do prawdziwej tragedii.

Telefon odwrócił uwagę kobiety

Podczas gdy 8-latki bawiły się w morzu, mama dziewczynek zajmowała się czymś zupełnie innym. Wpatrywała się w telefon przeglądając swoje konta w mediach społecznościowych. Nie przewidziała jednak najgorszego, a mianowicie faktu, że z żywiołem, jakim jest woda, nie ma żartów. Kiedy spuściła dziewczynki z oczu, chwila wystarczyła, by doszło do tragedii. Zrozpaczona matka straciła je z pola widzenia.

„Gdzie są moje dzieci?”

Przerażona Chinka zorientowała się, że jej córeczki znikły, około godziny 15.00. Kiedy nie mogła ich znaleźć, zawiadomiła o całej sprawie policję. Funkcjonariusze w krótkim czasie stawili się na miejscu i rozpoczęli poszukiwania bliźniaczek. Oprócz policjantów na miejscu pojawiło się około 400 ratowników.

Po dziewczynkach nie było śladu

Ekipy ratunkowe robiły wszystko, aby odnaleźć siostry, głęboko wierząc, że nie utonęły w otchłaniach wody. Przeczesywali plażę, pobliski teren, a przede wszystkim wodę, na którą wypłynęło co najmniej 8 łodzi ratunkowych. Chwilę później dołączyły do nich jeszcze 3 łodzie rybackie. Mimo to dziewczynek nie udało się odnaleźć.

China Daily

Tragiczna śmierć bliźniaczek

Ciała bliźniaczek zostały odnalezione dopiero następnego dnia. Niestety, na pomoc było już za późno. Grupa ratownicza zauważyła unoszące się na wodzie ciało dziewczynki około 11:30, podczas gdy zwłoki drugiej wyciągnięto z morza około 4 godzin później. Oba ciała znajdowały się w pobliżu miejsca, w którym zaginęły siostry.

Śmierci bliźniaczek można było zapobiec

Zrozpaczona matka nie może pogodzić się z tym, co się stało. Przyznaje, że patrzyła raz na nie, a raz na telefon i nie brała pod uwagę, że lada moment może je stracić raz na zawsze.

Liczba ofiar śmiertelnych

Z wodą nie ma żartów. Liczba ofiar śmiertelnych, które zginęły na otwartych zbiornikach wodnych podczas upalnych dni wciąż jest zatrważająca. Tylko w Polsce w tym miesiącu odnotowano już 46 utonięć, gdzie zaledwie jednego dnia, a dokładniej 4 sierpnia, odnotowano ich aż 14.

Polecane

Może Cię zainteresować