×

Urodziła 5-kilogramowe dziecko. Skutki porodu giganta odczuwa po dziś dzień

Urodziła 5-kilogramowe dziecko. Brzuch kobiety przed porodem był tak wielki, że wszyscy przypuszczali, że na świat przyjdą bliźnięta. To niewiarygodne, że dziecko urodziło się siłami natury.

„Jak lina holownicza”

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Jade Bayer nie spodziewała się, że jej ciąża będzie miała aż tak zaskakujący finał. Kobieta na początku kwietnia tego roku urodziła syna imieniem Ronny-Jay Fewtrell. Trwający aż 16 godzin poród był niezwykle skomplikowany. Utrudniała go ogromna masa dziecka. Personel Worcestershire Royal Hospital nie zdecydował o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia, ponieważ nikt nie sądził, że dziecko urodzi się aż tak duże.

Gdy chłopiec się przyszedł na świat, pielęgniarki nie mogły się nadziwić, patrząc na wyświetlacz wagi. Nie było wątpliwości, że dziecko waży aż 5 kilogramów. Po kilkukrotnym sprawdzeniu pomiaru okazało się, że rzeczywiście mają do czynienia z istnym gigantem. Co ciekawe, nie tylko waga chłopca zaskoczyła medyków. Położne twierdziły, że nawet pępowina wyglądała nietypowo, ponieważ przypominała linę holowniczą. Żadna z nich nie widziała wcześniej równie dużego noworodka.

Matka chłopca, Jade Bayer miała poważny problem, ponieważ jej syn nie mieścił się w żadne ubranka dla noworodków. Musiała ubierać go w odzież dla 3-miesięcznych dzieci.

Kiedy się urodził, musieliśmy prosić o ponowne sprawdzenie wagi, ponieważ wynosiła ona 5000 gramów i nie wiedzieliśmy, co to oznacza

urodziła 5-kilogramowe dziecko 2
Imgur

Traumatyczny poród

Dla Jade Bayer poród 5-kilogramowego syna był traumatycznym przeżyciem. W rozmowie z mediami mówiła:

Rodziłam łącznie 16 godzin. W pewnym momencie on rzeczywiście utknął ze względu na swój rozmiar. Lekarze musieli zwiększyć poziom hormonów w kroplówce. Prosiłam ich już nawet o cesarskie cięcie, ponieważ byłam wykończona

Lekarze przygotowywali już Jade do operacji, gdy położna zaproponowała, aby spróbowała znieczulenia.

Już miałam mieć operację, gdy położna powiedziała do mnie: „Dużo już przeszłaś. Może jednak spróbowałabyś znieczulenia zewnątrzoponowego?”

Brytyjka zdecydowała się na kontynuację porodu ze znieczuleniem. Niedługo później na świat przyszedł Ronny.

urodziła 5-kilogramowe dziecko 3
Imgur

Urodziła 5-kilogramowe dziecko

W jednym z wywiadów Jade wyznała, że już w czasie ciąży wiele osób sądziło, że jest w ciąży bliźniaczej, ponieważ jej brzuch był wielki. Ze względu na dużą wagę dziecka Bayer nie jest w stanie karmić go piersią. Rodzice Ronny’ego zdecydowali, że nie chcą mieć już więcej dzieci. Obawiają się, że kolejne mogłoby być równie wielkie.

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w Polsce, w przypadku dzieci ważących 4,5 kg lub więcej poród powinien odbyć się przez cesarskie cięcie. Niższy próg dotyczy kobiet chorych na cukrzycę. Nie powinny one rodzić naturalnie, jeśli masa płodu wynosi 4,25 kg lub więcej.

Jako główne przyczyny nadmiernej masy noworodka wymienia się: nadwagę i otyłość kobiety przed ciążą, znaczny przyrost masy ciała w trakcie ciąży, wiek matki powyżej 35 lat, insulinooporność oraz poród po terminie. Zbyt duża waga najczęściej występuje u dzieci płci męskiej.

urodziła 5-kilogramowe dziecko 4
Imgur
Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij